Tak genialnego wyniku PiS nie miał od dawna. Rząd Tuska oceniany najsłabiej od początku koalicji

W najnowszym sondażu PiS ma aż 43 proc. poparcia
W najnowszym sondażu PiS ma aż 43 proc. poparcia Fot. Konrad Topolski / Agencja Gazeta
Kolejny sondaż, kolejny wynik. Jednak tym razem warto zawiesić na nim oko na dłużej, bowiem rezultat Prawa i Sprawiedliwości robi wrażenie. Partia Jarosława Kaczyńskiego w badaniu TNS OBOP przeprowadzonym na zlecenie "Wiadomości" ma aż 43 proc. poparcia i wręcz miażdży Platformę Obywatelską.

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się dzisiaj najwięcej głosów uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość. Wynik plasujący się na poziomie 43 proc. to rezultat dający niemal bezwzględną większość parlamentarną.

Na drugim miejscy znalazłaby się tradycyjnie Platforma Obywatelska, którą popiera 32 proc. Polaków. Cały czas niezły wynik utrzymuje także SLD (12 proc.). PSL standardowo już znajduje się na granicy progu wyborczego (5 proc.). Konsekwentnie w dół leci za to Ruch Palikota, którego popiera zaledwie 3 proc. wyborców.

Tak duże rozbieżności w badaniu dla "Wiadomości" mogą dziwić, bo jeszcze kilka dni temu to PO wysunęło się na niewielkie prowadzenie. A chwilę wcześniej... to PiS prowadził 8 punktami procentowymi. W rozmowie z naTemat prof. Domański wyjaśniał z czego wynikają takie różnice.

Świetny wynik PiS to nie jedyne zmartwienie PO. Dziennikarz Wojciech Szacki poinformował na Twitterze, że niewiele lepsze są oceny pracy rządu Tuska, jako premiera negatywnie ocenia aż 62 proc. Polaków. Podobnie jest z rządem, który ma aż 47 proc. negatywnych ocen. Szacki zauważa, że jest to bardzo zbliżony wynik do ocen rządu Kaczyńskiego i najgorszy rezultat od czasów koalicji PO-PSL.


Trwa ładowanie komentarzy...