Korwin-Mikke wzywa Kukiza do debaty. Pierwsza już w poniedziałek, o ile Kukiz podniesie rękawicę

Janusz Korwin-Mikke wzywa Pawła Kukiza do debaty w sprawie referendum.
Janusz Korwin-Mikke wzywa Pawła Kukiza do debaty w sprawie referendum. Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Janusz Korwin-Mikke ponawia swój apel do Pawła Kukiza w sprawie debaty dotyczącej referendum. Pierwsza miałaby odbyć się już w poniedziałek na Placu Zamkowym. Warunek? Muzyk musi „stawić czoła wyzwaniu”.


Prezes partii KORWiN chce przedyskutować pytania, w sprawie których Polacy będą decydować już 6 września. Zaplanował trzy spotkania. Pierwsze – w sprawie JOW już jutro, kolejne w środę i piątek. – Trzeba to wyjaśnić, żeby ludzie wiedzieli nad czym mają głosować, jeżeli w ogóle mają iść do głosowania – komentował Korwin-Mikke.


JKM: „Chciał Pan debaty, teraz jest okazja”
Po raz pierwszy JKM wezwał Kukiza do debatowania we wtorek. – Panie Pawle, chciał Pan debaty przed wyborami prezydenckimi, teraz jest okazja do debat przed referendum – mówił. Odpowiedzi do tej pory nie ma, więc na 24 godziny przed planowanym spotkaniem, partia przypomina swój apel. „Krzyczeć może każdy, debatować tylko odważny” – czytamy na profilu na Twitterze.


Inicjatorzy z Partii KORWiN chcieli, aby debaty były dostępne dla każdego. Proponują, aby odbyły się na charakterystycznym „podwyższeniu” tuż pod kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym, o godzinie 17.00. – Oczekujemy, ze pan Paweł Kukiz będzie odważny i stawi się na nich – przekonywali działacze partii.
Niekonstytucyjne, niekonkretne i nieaktualne
Jeśli chodzi o stanowisko samej Partii KORWiN w sprawie referendum, działacze przekonują, że pierwsze pytanie jest niekonstytucyjne. Drugie, w sprawie partii politycznych – niekonkretne, ponieważ – jak mówił poseł Przemysław Wipler – określa wyłącznie kwestie tego czy chcemy, aby było tak, jak jest obecnie czy jakoś inaczej. Trzecie zaś, w kwestii rozstrzygania niejasności na korzyść podatnika – jest pytaniem nieaktualnym. – Wobec tego, apelujemy o bojkot tego referendum – wnosi poseł Wipler.


KORWiN ma w kwestii referendum zupełnie inne stanowisko, niż Paweł Kukiz, dla którego jest to w pewien sposób „gra o wszystko”. Muzyk przez kilka lat walczy uparcie walczy o wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych. W kampanii prezydenckiej to właśnie JOW-y stały się przyczyną konfliktu, do jakiego doszło między Korwinem, a Kukizem.

Spór o JOW-y
Podczas debaty wszystkich kandydatów, JKM zaproponował, że wycofa się z wyborów i poprze Kukiza, jeśli "wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii będą zgodne z jego obliczeniami". Korwin podważył wyznawane przez Kukiza stanowisko, jakoby „jednomandatówki” są lekiem na całe zło. – Jeśli się okaże, że JOW-y wzmacniają wielkie partie, to się okaże, że pan się dał omamić maniakom – mówił do muzyka podczas debaty. Paweł Kukiz, jak pisaliśmy w naTemat, zareagował bardzo emocjonalnie. Powiedział, że czuje się oszukany i nie chce już głosów „Krula”.

W wyborach prezydenckich Paweł Kukiz zdobył aż 20 proc. Dziś jego poparcie spada. Według najnowszego sondażu IBRiS dla „SE”, jego ruch może liczyć tylko 4,7 proc. i tym samym nie ma co liczyć na wejście do Sejmu.

Źródło: partiakorwin.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Nasz prezydent, Wasz premier". Tak opozycja może pokonać Dudę w wyborach prezydenckich
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Możecie ich nie znać, ale zaraz o nich usłyszycie. 10 gwiazd nowego Sejmu, które mogą namieszać
Światowy Dzień Szefa 0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
FELIETON 0 0"W trzy miesiące zarobisz tyle, ile przez całą kadencję". Oto metody, którymi PiS może wyrwać Senat
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Krystyna Janda znów to zrobiła. Jeden obraźliwy wpis skasowała, drugi pozostał

POZNAJ DADHERO.PL

DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej
0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Byliśmy w nowym bastionie "dobrej zmiany" i wiemy, skąd prawie 90 proc. poparcia dla PiS
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię
WYWIAD 0 0"Towarzystwo wzajemnej adoracji". W jej okręgu PiS zmiażdżyło PO, mówi o błędach własnej partii
0 0"Będę rozmawiała ze wszystkimi". Lidia Staroń mówi o Senacie