10 kwietnia nie będzie wielkiego marszu poparcia dla rządu! PiS się policzył i wyszło mniej niż zapowiadany milion?

10 kwietnia miała odbyć się wielka manifestacja poparcia dla rządu PiS. Jednak "Marszu miliona" nie będzie
10 kwietnia miała odbyć się wielka manifestacja poparcia dla rządu PiS. Jednak "Marszu miliona" nie będzie fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
Okazuje się, że zapowiadanego na 10 kwietnia marszu poparcia dla rządu nie będzie. Informacje o fiasku tej inicjatywy w piątkowych "Faktach po Faktach" na antenie TVN24 niespodziewanie ujawnił poseł Jarosław Krajewski z Prawa i Sprawiedliwości.


Poseł Krajewski powiedział, że będzie mu bardzo miło, jeśli Polacy będą obchodzić szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej razem z Prawem i Sprawiedliwością, ale zarazem zaprzeczył, by 10 kwietnia miał się odbyć tzw. "Marsz miliona". Prowadząca program Anita Werner nie kryła zdumienia. – Co się stało? Dlaczego odwołujecie państwo marsz? – dopytywała.

– Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie zapraszało na taki marsz – stwierdził poseł Jarosław Krajewski. – Ale przecież na marsz zapraszała nawet poseł Pawłowicz – przypomniała Werner. Poseł Krajewski dalej uparcie twierdził jednak, że PiS nie ma z zapowiadanym marszem nic wspólnego.

Przypomnijmy, że do udziału w manifestacji poparcia dla rządu wzywał jeszcze niedawno szef związanej z PiS "Gazety Polskiej". Oto co kilka dni temu pisała na Facebooku poseł Pawłowicz:

10 kwietnia, w Warszawie - MARSZ MILIONA,marsz poparcia dla naszych władz wybranych w ostatnich demokratycznych...

Opublikowany przez Krystyna Pawłowicz na 15 marca 2016
Przygotowania do Marszu miliona były prowadzone m.in. za pośrednictwem Twittera pod tagiem #MarszMiliona.
Niektórzy kupili już nawet bilety do Warszawy.
Ponieważ nie podano oficjalnej przyczyny odwołania marszu, którego PiS rzekomo nie organizował, można tylko snuć domysły.

Napisz do autorki: anna.dryjanska@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...