Być jak Jacek Kurski. Prezes Polskiego Radia wystartuje w konkursie na prezesa stacji

Barbara Stanisławczyk uważa, że jest dobrym prezesem PR, dlatego ponownie będzie ubiegać się o to stanowisko.
Barbara Stanisławczyk uważa, że jest dobrym prezesem PR, dlatego ponownie będzie ubiegać się o to stanowisko. Fot. Screen z Youtube.com
Barbara Stanisławczyk, obecna prezes Polskiego Radia, za rządów której ze stacji zniknął m.in. Tomasz Zimoch, ponownie zawalczy o prezesurę. Rada Mediów Narodowych organizuje konkurs na szefa PR już za kilka miesięcy.


– Myślę, że stanę do tego konkursu. Czuję się kompetentną osobą – powiedziała Stanisławczyk na antenie radiowej Jedynki. Zdaje się, że bierze przykład z Jacka Kurskiego, wciąż szefującego TVP. I który ma zamiar, mimo odwołania przez RMN, swoje stanowisko zatrzymać.

Najpierw Rada przeprowadzi konkurs na prezesa Telewizji Polskiej, potem analogicznie wybierze prezesa Polskiego Radia. Stanisławczyk piastuje tę funkcję od połowy stycznia bieżącego roku. Została wybrana na podstawie tzw. małej nowelizacji ustawy medialnej i szybko zaczęła wprowadzać swoje porządki.

W rozgłośni nie pracują już Jerzy Sosnowski, szef redakcji publicystyki „Trójki” czy Tomasz Zimoch, zwolniony po wywiadzie dla "Dziennika". – Zwolnienia są wynikiem poważnych nieprawidłowości, zarówno w sferze tego, co emitujemy, jak i na poziomie organizacyjnym – tłumaczyła parę miesięcy temu prezes.


źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...