Oko: "Zatrzymaliśmy gender, jesteśmy najbardziej wierzącym narodem Europy". Mazguła: "Bóg jest tu tylko dla pozoru"
Oko: "Zatrzymaliśmy gender, jesteśmy najbardziej wierzącym narodem Europy". Mazguła: "Bóg jest tu tylko dla pozoru" Fot. Facebook.com/ Adam Mazguła, Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta

Ksiądz Dariusz Oko dał wykład dotyczący wojen. Pułkownik Adam Mazguła napisał o Akcie Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Duchowny wypowiada się o wojskowości, wojskowy o religii, a wszystko to w kontekście wczorajszych uroczystości w Krakowie z udziałem najwyższych władz.

REKLAMA
Nie ustaje lawina komentarzy w sprawie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, którego dokonano uroczyście w sanktuarium w Łagiewnikach. Jak pisaliśmy wczoraj, na ceremonię tę przybył choćby prezydent Andrzej Duda, czy ministrowie Zbigniew Ziobro i Jan Szyszko. Uroczystości te transmitowała TVP Info, a wieczorem zaprosiła gości, by skomentowali to wydarzenie. Oczywiście, nie było wśród nich nikogo, kto spróbowałby te uroczystości skrytykować.
W programie "Minęła 20" gościli redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej oraz ks. Dariusz Oko. Ten drugi mówiąc o doniosłości wydarzenia w Krakowie wspominał m.in. o Bitwie pod Wiedniem oraz o Bitwie Warszawskiej.
ks. Dariusz Oko

Polacy wygrali 10 proc. najważniejszych bitew świata. Zatrzymali muzułmanów, zatrzymali bolszewików, można powiedzieć, że rok temu zatrzymaliśmy gender, bo jesteśmy najbardziej wierzącym narodem Europy. I dlatego też u nas ideologie były zawsze słabe. Nasi tak mądrzy sąsiedzi dali się ogłupić zbrodniczym ideologiom, a u nas i komunizm, i nazizm trzeba było wprowadzać bagnetami, w katowniach UB, Gestapo. Dlaczego? Bo u nas jest największa wiara, a gdzie największa wiara, to największy rozum.

TVP Info
Tuż po tym, jak ksiądz Oko zabrał głos tłumacząc kwestie wojskowości, na swoim profilu na Facebooku wpis na temat religii zamieścił pułkownik Adam Mazguła. Choć nie tyle o religię mu chodziło, co o mieszanie jej z polityką. Jak napisał, jego zdaniem ustanowienie Jezusa Chrystusa Królem Polski "to niebywałe pogwałcenie praw obywatelskich".
Pułkownik Mazguła w ostatnich miesiącach nieraz dał się we znaki rządzącym. Przed miesiącem kwestionował patriotyzm ministra Macierewicza. Ksiądz Dariusz Oko to z kolei "specjalista" od gender i mniejszości seksualnych. Zasłynął opiniami, że prawie wszyscy geje to pedofile.