Jacek Kurski szczęśliwy: "przeżyliśmy wspaniałą noc". Sylwester z Zenkiem i Marylą pokonał konkurencję

Jacek Kurski szczęśliwy: "przeżyliśmy wspaniałą noc". Sylwester z Zenkiem i Marylą pokonał konkurencję
Jacek Kurski szczęśliwy: "przeżyliśmy wspaniałą noc". Sylwester z Zenkiem i Marylą pokonał konkurencję Fot. screen ze strony tvp.info
– Udało się nadać ogólnonarodowy charakter temu wydarzeniu – mówił z dumą prezes Telewizji Polskiej w TVP Info. Jacek Kurski przedstawił dane, z których wynika, że w sylwestrową noc TVP pozostawiła konkurencję w tyle. A hitem Sylwestra w Zakopanem był występ Zenka Martyniuka z Marylą Rodowicz tuż przed północą.

Kurski przyznał, że pomysł organizacji imprezy w stolicy Tatr był ryzykowny. Decyzja w tej sprawie zapadła niemal w ostatniej chwili. Najpierw TVP zrezygnowała z Sylwestra we Wrocławiu i zdecydowała się na Toruń, potem zrezygnowała z Torunia i postanowiła urządzić Sylwestra w Zakopanem. Wiadomo - i tak na świętowanie nadejścia Nowego Roku przyjeżdżają tu tysiące ludzi, więc publiczność na miejscu jest gwarantowana. A jeszcze większe niż zwykle korki? A brak miejsc noclegowych? TVP machnęła na to ręką.

Zapewne właśnie z tego powodu władze Telewizji Polskiej w sposób skandaliczny potraktowały legendarny zespół Skaldowie. Na moment przed Sylwestrem muzyków poinformowano, że jednak nie wystąpią.
Centrum Informacyjne TVP

Telewizja Polska z powodu zawartych umów i zobowiązań wobec wykonawców, zaproszonych do występu w Zakopanem oraz kwestii programowych i ograniczeń czasowych musiała zawęzić liczbę gwiazd, jakie miałyby pojawić się na scenie Sylwestra z Dwójką.

Na scenie zabrakło więc miejsca dla Skaldów. Jacek Kurski postawił na rozrywkę, nazwijmy to delikatnie, bardzo mało ambitną. Do historii przejdzie jako prezes TVP, który do mediów publicznych wpuścił disco-polo. Bo to, co wypada Polsatowi, Telewizji Polskiej już nie wypada. Mimo iż od początku było wiadomo, że Zenek Martyniuk może zagwarantować Telewizji Polskiej wysoką oglądalność.
I tak też się stało. Jak podaje TVP Info, w każdej minucie TVP2 śledziło ponad 3,5 mln widzów (to jest 27 proc. udziału w widowni), katowicki sylwester w Polsacie oglądało 2,8 mln widzów (21 proc. udziału), a koncert TVN przed Pałacem Kultury w Warszawie 1,6 mln widzów (9. proc. udziału). W najlepszym momencie transmisji Sylwester z Zakopanego oglądało nawet ponad 5 mln widzów.
Jacek Kurski
prezes TVP

Telewizja zanotowała najwyższy wynik oglądalności od siedmiu lat. Przeżyliśmy wspaniałą noc. To był najlepszy sylwester.

Bez wątpienia dla Jacka Kurskiego to była wspaniała noc. W telewizyjnej relacji z Zakopanego kamery raz po raz pokazywały prezesa jak radośnie podryguje.

źródło: TVP Info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...