To będzie amerykańskie 500+. Ivanka Trump chce zmian, które odczuje każdy rodzic za oceanem

Plan Ivanki Trump może wpłynąć na miliony Amerykanów
Plan Ivanki Trump może wpłynąć na miliony Amerykanów Michael Vadon/Flickr.com/CC BY 2.0
Córka prezydenta Stanów Zjednoczonych chce, aby amerykański Kongres pozwolił na odpisywanie wydatków na opiekę nad dziećmi. Takie zmiany kosztowałyby USA nawet 500 mld dolarów w ciągu dziesięciu lat. Co ważne, o takich zmianach pod jej wpływem jeszcze w trakcie kampanii wyborczej mówił jej ojciec.

Ivanka Trump jest w tej sprawie bardzo aktywna. Jak nieoficjalnie poinformował Bloomberg, "pierwsza córka" spotkała się w Białym Domu z członkami Izby Reprezentantów oraz senatorami w celu dyskusji nad proponowanymi przez nią zmianami podatkowymi.

Według Bloomberga działania Ivanki Trump to dowód, że ma duży wpływ na administrację ojca, choć nie ma żadnego formalnego stanowiska.

Ivance w tych działaniach pomaga Dina Powell, która w przeszłości pracowała dla Goldman Sachs, a obecnie jest doradcą ekonomicznym prezydenta. To właśnie ona ma zadbać o to, żeby zmiany w podatkach, które zapowiedział Trump, ale nie podał żadnych szczegółów, uwzględniały także ulgi związane z opieką nad dziećmi oraz płatne urlopy macierzyńskie.

Warto dodać, że te plany zostały ujawnione przez Trumpa jeszcze w trakcie kampanii wyborczej. Ówczesny kandydat na stanowisko prezydenta ugiął się przed córką, bo to właśnie ona domagała się, aby Donald Trump zawarł je w swoim programie.

– Ivanka naprawdę stara się, żeby żadne zmiany podatkowe nie zostały wprowadzone, jeśli nie będzie w nich ulg dla rodziców – powiedziała dla Bloomberga Sheila Marcelo, autorka strony www.care.com, popularnego amerykańskiego serwisu, w którym można szukać opiekunek dla dzieci.

Sam Trump natomiast nadal budzi emocje wśród Amerykanów. Ostatnio burzę wywołała dyskusja w sprawie... zdrowia psychicznego prezydenta. Wywołał ją list amerykańskich psychiatrów, którzy orzekli, że Trump nie jest zdolny do sprawowania urzędu prezydenta.


Źródło: Bloomberg

Napisz do autora: piotr.rodzik@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...