Bartłomiej Misiewicz przypomniał o sobie mimo urlopu. Właśnie wrócił w obezwładniająco bezczelnym stylu

Bartłomiej Misiewicz zawiesił publiczną aktywność tylko na krótko. W czwartek postanowił o sobie przypomnieć.
Bartłomiej Misiewicz zawiesił publiczną aktywność tylko na krótko. W czwartek postanowił o sobie przypomnieć. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Bartłomiej Misiewicz nie pozwala o sobie zapomnieć. Po krótkiej przerwie w aktywności publicznej szef gabinetu politycznego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza wrócił w swoim wyjątkowym, bezczelnym stylu.


Pretekst ku temu powrotowi Bartłomiej Misiewicz zawdzięcza wicepremierowi, ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotrowi Glińskiemu. – Takie zachowanie nie przystoi żołnierzowi, nie ma sensu się odnosić do słów osoby, która została zdymisjonowana. Komentarze gen. Różańskiego krytykujące jego następców to dziecinada – oznajmił wczoraj na antenie TVN24.

Na te słowa postanowił odpowiedzieć były współtwórca polskiej doktryny obronnej i były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. bryg. prof. Stanisław Koziej. "Panie Premierze, jak na czymś się nie znam, to lepiej powiedzieć nie znam się" - napisał na Twitterze. "Pan premier klasy wypowiedzi powinien się uczyć jednak od Mirosława Różańskiego, a nie od Bartłomieja Misiewicza" – skomentował ten wpis dr inż. Maciej Lasek, były szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. I dołączył do dyskusji wspomnianego gen. Różańskiego, oraz Bartłomieja Misiewicza.

Szef gabinetu politycznego ministra obrony narodowej mógł to taktownie przemilczeć, ale z takiej okazji nie skorzystał. "Jak tylko Pan się nauczy, że brzoza nie urywa skrzydła dużego samolotu" – oto odpowiedź, którą uznał za najlepszy argument w obronie klasy wypowiedzi swojej i innych polityków Prawa i Sprawiedliwości.
Nie wiadomo tylko, czy ten tweet to już zapowiedź powrotu Bartłomieja Misiewicza do pracy na pełnych obrotach. W środę naTemat skierowało bowiem do MON serię pytań dotyczących obecnej pozycji tego niezwykle wpływowego 26-letniego polityka w resorcie. Pytaliśmy m.in. o to, czy Bartłomiej Misiewicz wciąż przebywa na urlopie. "Odbiera dni wolne za pracę poza normalnymi godzinami pracy" - odpowiedziało nam MON.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Położył to expose". Ekspertka od mowy ciała wylicza, co "zdradziło" Morawieckiego
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Trybunał Konstytucyjny zmiażdżył reformę PiS. Przełomowy wyrok ws. długów szpitali
POLECAMY 0 0Skąd ten zachwyt nad Zandbergiem? 12 mocnych cytatów z wystąpienia lidera Lewicy
0 0"Śpieszmy się kochać kandydatów do TK". Chojna-Duch kpi z decyzji PiS
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno