Korwin-Mikke chciał wytłumaczyć swoje słowa. I obraził znowu kobiety, bo "udowodniły, że są mniej inteligentne"

Korwin-Mikke jak zawsze jest w zgodzie ze swoimi poglądami
Korwin-Mikke jak zawsze jest w zgodzie ze swoimi poglądami Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Ekscentryczny europoseł po burzy, którą wywołał w Europarlamencie, nie daje za wygraną. Na swoim Facebooku postanowił wytłumaczyć, dlaczego powiedział, że kobiety powinny zarabiać mniej, bo są "mniej inteligentne i słabsze od mężczyzn". Zapomnijcie jednak o pojednawczym tonie, bo "Krul" nigdy nie daje za wygraną. Zamiast tego ponownie zaatakował panie.

"Stary dowcip: 'Czy wolisz być łysym, czy idiotą?' – 'Idiotą, bo nie widać!' Gdy napisałem, że 'kobiety są przeciętnie niższe, lżejsze, słabsze, – oraz mniej inteligentne, odważne i agresywne - od mężczyzn' – to niektóre Panie zakwestionowały tylko niższą inteligencję. Bo mniej widać. Przy czym niektóre UDOWODNIŁY swoimi wpisami, że są mniej inteligentne niż 60% mężczyzn – bo nie rozumieją, co znaczy 'przeciętnie'" – napisał Korwin-Mikke na swoim profilu.

Stary dowcip: "Czy wolisz być łysym, czy idiotą?" - "Idiotą, bo nie widać!" Gdy napisałem, że "kobiety są przeciętnie ni...

Opublikowany przez Janusz Korwin-Mikke na 2 marzec 2017
Jego wywód był jednak znacznie dłuższy:
Janusz Korwin-Mikke

Kobiety są przeciętnie mniej inteligentne - a nie ma to nic wspólnego z tym, czy p.Kowalska - lub jakakolwiek inna kobieta - jest ode mnie mniej (lub bardziej) inteligentna. Nie rozumiem przy tym, czemu Panie czepiają się tej inteligencji. To nie jest najważniejsza cecha człowieka. U mężczyzn ważniejsza jest siła i mądrość, u kobiet uroda i mądrość. Kobiety są zresztą średnio mądrzejsze od mężczyzn (Skąd to wiemy? Bo nie widziano jeszcze kobiety, która by latała za facetem dlatego, że ma ładne nogi...) i mają lepszą pamięć - ale nie widziałem mężczyzny, który by się o to obraził! Mają Panie jakiś kompleks...

Korwin-Mikke uzupełnił swoje stanowisko na własnym blogu. Tam zauważył, że z badań wynika, że "wśród mężczyzn jest znacznie więcej geniuszy – ale i znacznie więcej idiotów", a "kobiety mieszczą się blisko średniej". "To wyjaśnia, dlaczego wśród arcymistrzów szachowych kobiet prawie nie ma. Przy takim układzie w parach spośród elit intelektualnych mężczyzna jest znacznie inteligentniejszy i kobiety tego nie kwestionują" – podkreślił Korwin-Mikke.

Mamy jednak pewne wątpliwości, czy takie wyjaśnienia przypadną do gustu szefowi PE – Antonio Tajani rozpoczął dochodzenie w związku z seksistowskimi uwagami, co może się zakończyć karą finansową lub nawet zawieszeniem polskiego europarlamentarzysty.

Napisz do autora: piotr.rodzik@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...