To zdjęcie błyskawicznie rozchodzi się po internecie. Kryje się za nim wzruszająca historia

W ostatnich chwilach 75-latkowi towarzyszyli najbliżsi.
W ostatnich chwilach 75-latkowi towarzyszyli najbliżsi. Fot. facebook.com/aarhusuniversitetshospital
Carsten Flemming Hansen, 75-letni Duńczyk, usłyszał w szpitalu, że zostało mu tylko kilka dni życia. Poprosił więc o spełnienie swojego ostatniego życzenia. Przystała na to jego także rodzina, więc w szpitalu zdecydowano się na coś, czego raczej na co dzień nikt tam nie obserwuje.


Hansen trafił do szpitala uniwersyteckiego w Aarhus kilka dni temu. Szybko usłyszał wyrok: choć miał przejść operację, ze względu na rozległy krwotok wewnętrzny odstąpiono od zabiegu. Wobec takiego obrotu spraw zostało mu zaledwie kilka dni życia lub nawet godzin.

75-latek poprosił więc o spełnienie swojego ostatniego życzenia: chciał zobaczyć po raz ostatni zachód słońca, wypalić papierosa i napić się wina. Dyrekcja szpitala po konsultacji z rodziną przystała na tę prośbę – włącznie z papierosem. Uznano, że w tym wypadku jego ostatnia wola jest ważniejsza od przepisów szpitalnych oraz programu opieki nad nim.

Mężczyzna na szpitalnym balkonie został uwieczniony, a zdjęcie trafiło do sieci. Na profilu facebookowym lecznicy w Aarhus jest wielkim hitem. Dodajmy, że 75-latek podziwiał zachód słońca w towarzystwie najbliższych. Podobno żartował.

EN VÆRDIG DØD PÅ HOSPITALET I dag sov Carsten Flemming Hansen stille ind på Aarhus Universitetshospital. Få dage...

Opublikowany przez Aarhus Universitetshospital na 7 kwietnia 2017
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...