Jeszcze niedawno młodzi posłowie startujący z list PiS składali podpisy na promowanej przez Patryka Jakiego "Deklaracji Nowego Pokolenia". Jeden z jej punktów głosi: "Nigdy nie zagłosuję za podwyżką podatków". Politykom udało się go złamać już na pierwszym posiedzeniu Sejmu.
Sejm przyjął nowelizację ustawy o podatku akcyzowym. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali w tej sprawie jednomyślnie, ale mieli też solidne wsparcie. Zmiany poparło 10 posłów Lewicy.
Rak płuca to nadal zabójca numer jeden na liście nowotworów. Jednak jesteśmy świadkami ogromnego przełomu w leczeniu tego raka. Dzięki immunoterapii chorzy z rozsianym niedrobnokomórkowym rakiem płuca żyją teraz nie miesiące od diagnozy, ale lata - mówi w wywiadzie dla naTemat prof. dr hab. n. med. Dariusz Kowalski z Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, prezes Polskiej Grupy Raka Płuca.
W rozmowie z "Super Expressem" premier powiedział, że to kwestia zdrowotności Polaków jest głównym czynnikiem wzrostu akcyzy na alkohol. Jednocześnie Mateusz Morawiecki zaprzeczył, że rządowi chodzi o dodatkowe wpływy do budżetu z tytułu podniesienia podatku.
Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe – podała Kancelaria Premiera na swojej stronie internetowej. Dzięki tej zmianie budżet ma zyskać dodatkowo 1,7 mld zł.
Kolejna wersja IQOS-a już niebawem znajdzie się w oficjalnej sprzedaży. Od poprzedników nie różni się wizualnie, jeśli jednak chodzi o funkcje, to można tu mówić o małej rewolucji.
Popularny aktor przyznał w rozmowie z Beatą Nowicką, że od roku nie pije alkoholu, bo ma nadzieję przeżyć drugą połowę życia w pełnej świadomości. Jednak nie ma nic za darmo. Po zerwaniu z alkoholem aktor zacząć palić papierosy.
To było pytanie już na sam koniec wieczornej rozmowy w Polsat News. 6 sierpnia miną cztery lata od zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta. Bogdan Rymanowski zapytał polityka o to, jak przez ten czas zmieniło się jego życie prywatne. Pojawiła się przy tym kwestia papierosów i alkoholu.
Anja Rubik znalazła bardzo osobliwy sposób na poradzenie sobie ze swędzącym miejscem po ugryzieniu komara. Choć to bardzo dziwne, supermodelka przypala je rozżarzonym papierosem. Na jej InstaStories można było zobaczyć, jak to robi.
Jeśli szukasz okazji do tego, żeby rzucić palenie papierosów, to Światowy Dzień bez Papierosa jest do tego doskonały. A jeśli jeszcze nie możesz wyobrazić sobie dnia bez "puszczenia dymka", możesz wybrać jedną z dostępnych alternatyw: e-papierosa lub podgrzewacz tytoniu. Jaka jest różnica? Produkty te dostarczają nikotynę, a jednocześnie wytwarzają zdecydowanie mniej szkodliwych substancji niż papierosy.
Znana z bardzo rygorystycznych procedur amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) podjęła właśnie bezprecedensową decyzję: dopuściła do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych pierwsze bezdymne urządzenie elektroniczne, będące alternatywą dla papierosów, czyli wspomnianego IQOS-a. To ogromny krok w stronę ziszczenia się scenariusza, w którym tradycyjne "kopciuchy" znikają całkowicie z powierzchni Ziemi.
Od jakiegoś czasu media donoszą o tym, że po 20 maja sprzedaż papierosów w Polsce może być poważnie zagrożona. To z powodu braku możliwości rejestracji w specjalnym systemie podmiotów je produkujących, dystrybuujących i sprzedających na terenie Polski. Konieczność wdrożenia systemu wynika z dyrektywy UE. W sprawie głos zabrała Polska Izba Handlu oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.
Palacze powinni powoli zaczynać myśleć o zrobieniu zapasów papierosów. PWPW ma już tylko trzy tygodnie na uruchomienie unijnego systemu śledzenia ruchu i pochodzenia wyrobów tytoniowych. Nic nie wskazuje na to, żeby udało się wdrożyć system na czas. Bez tego nie kupi się papierosów w żadnym z ponad 100 tysięcy sklepów w Polsce.
Jacek Olczak w Philip Morris International pracuje od 26 lat. Powiedzieć, że na branży tytoniowej zjadł zęby, to jak nic nie powiedzieć. Dziś w tym koncernie jest prezesem ds. operacyjnych i mówi wprost, że za jakiś czas wyobraża sobie świat bez tradycyjnych papierosów.
Według ustaleń "Pulsu Biznesu", projekt ustawy tytoniowej w ciągu ostatnich kilku dni uległ znaczącej zmianie. Z jego treści wyrzucono zapis, który pozwalał firmom produkującym nowatorskie wybory tytoniowe na informowanie o swoich produktach. Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że od początku takiego przyzwolenia w projekcie nie było, ale niektóre fakty mówią co innego.
Nadzorował pracę policjantów pilnujących porządku, a jednocześnie składował nielegalny tytoń i papierosy z przemytu. CBŚP zabezpieczyła w mieszkaniu komendanta policji z Nadarzyna ponad tonę krajanki tytoniowej i 10 tysięcy sztuk papierosów pochodzących z przemytu. Starszy aspirant Krzysztof I. podejrzewany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Przy okazji omawiania ostatniej aktywności Andrzeja Dudy, nie sposób było nie zapytać o wizytę pary prezydenckiej w jednej ze znanych restauracji sieci serwującej kurczaki. Reakcję prezydenta na kłopotliwe pytania, jakie padły podczas tej wizyty, próbował uzasadnić w Radiu Zet prezydencki minister Paweł Mucha. Wyszło... komicznie.
Są. Nie są. Ale ja słyszałam, że są. A ja, czytałem, że nie są. Do używania tego rodzaju argumentów redukuje się, koniec końców, wiele dyskusji na temat szkodliwości e-papierosów. Niedawno sprawy skomplikowały się jeszcze bardziej, bo do puli dostępnych na rynku alternatyw dla tradycyjnych papierosów doszły tak zwane produkty podgrzewające tytoń, o których wiemy na razie niewiele.
Zjeść ciastko i mieć ciastko. Tak myślą ci palacze, którzy z jednej strony chcieliby rzucić zgubny nałóg, z drugiej nie wyobrażają sobie dnia bez zaciągnięcia się nikotynowym dymkiem. Dlatego coraz więcej bijących się z myślami amatorów tej używki decyduje się sięgnąć po tzw. produkty obniżonego ryzyka. Ale czy rzeczywiście możemy mówić o nich jako o wyrobach pozwalających na stopniowe odchodzenie od nałogu?
Pracodawca będzie mógł domagać się od zatrudnionego odpracowania "przerwy na papierosa" – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Ponadto, proponowane zmiany w Kodeksie pracy zakładają, że pensja za przepracowane nadgodziny nie trafiałaby od razu do kieszeni pracownika.
Ostatnio dużo mówi się o przemocy wobec dzieci. Zewsząd dochodzą głosy, że rodzice znęcają się nad swoimi pociechami niezależnie od tego czy już przyszły na świat czy dopiero są w drodze. Problem w znacznym stopniu dotyka Polskę, ale też wiele innych krajów. Ostatnio walkę z przemocą wobec dzieci podjęli Finowie, którzy 4 listopada bieżącego roku ruszyli z kampanią „Baby Love”. Nadawcą kampanii jest Cancer Society of Finland a wykonawcą Havas Oy Helsinki. Kampania ma wpłynąć na negatywne postawy ciężarnych kobiet. Z przeprowadzonych badań wynika, że w Finlandii 15% przyszłych matek pali papierosy. Natomiast w przypadku nieletnich spodziewających się dziecka aż połowa nie przejmuje się wpływem dymu papierosowego na płód.
Byłam przeciwna zakazowi palenia w miejscach publicznych. Miałam rację, bo prawdziwe życie toczy się na papierosie.
65% powierzchni papierosowego pudełka na przerażające zdjęcia i ostrzeżenia, zakaz mentoli i innych smaków (w przyszłości). Papieros ma wyglądać jak papieros i "pachnieć" naturalnie. E-papieros nie będzie lekarstwem. Slimy zostają. Na razie. Mogę się zgodzić z ogólnymi założeniami tytoniowej dyrektywy dotyczącymi ograniczenia palenia, uświadamiania obywateli o jego negatywnych skutkach czy prewencji inicjacji tytoniowej wśród młodych ludzi, ale uważam, że nie możemy tworzyć prawa niezgodnie z naszymi kompetencjami nadanymi przez Traktaty...
Już w przyszłym tygodniu Parlament Europejski podejmie decyzję dotyczącą dalszych losów słynnej już dyrektywy tytoniowej. Jeszcze przed wakacjami o dyrektywie było głośno ponieważ główna komisja parlamentu zajmująca się sprawą czyli ds. Ochrony Środowiska, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) przyjęła sprawozdanie w tej sprawie. W wielu punktach to sprawozdanie różniło się od opinii innych komisji między innymi mojej – Wspólnego Rynku i Ochrony Konsumentów (IMCO) ale też Komisji Przemysłu czy Komisji Prawnej. Jak mogą się Państwo domyślać główna komisja zajęła stanowisko bardziej restrykcyjnie prozdrowotne, jednocześnie istotnie ograniczając dostęp do papierosów dla obywateli.
W każdą sobotę, jeszcze leżąc w łóżku, włączam swój tablet i przy porannej kawie czytam gazety, nadrabiając zaległości całego tygodnia. Albo wymykam się do pobliskiego sklepu po gazetę papierową i szybko wracam z nią do łóżka. Ale miniony sobotni poranek zamiast w łóżku, spędziłam na krakowskim rynku. I nigdzie ale to nigdzie!!!! nie mogłam dostać gazety!
Nie będzie slimów – tak zdecydowali we wtorkowym głosowaniu posłowie z komisji środowiska i ochrony zdrowia Parlamentu Europejskiego. Posłowie opowiedzieli się także za stworzeniem tzw. pozytywnej listy substancji, które mogłyby być dodawane do papierosów. Takie rozwiązania raczej nie wpłyną na używanie tych marek, ale na pewno wpłyną na gospodarkę i zatrudnienie.
Dawno PiktoGrafiki nie wrzucały nic w temacie fajek...Czas to nadrobić! Dziś obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa, więc jest świetna okazja, żeby do tematu wrócić...dlatego razem z "Fajka na bok" zachęcam do odfajkowania się:) Niech FAJKI ZOSTANĄ RZUCONE:)!
Jeszcze niedawno młodzi posłowie startujący z list PiS składali podpisy na promowanej przez Patryka Jakiego "Deklaracji Nowego Pokolenia". Jeden z jej punktów głosi: "Nigdy nie zagłosuję za podwyżką podatków". Politykom udało się go złamać już na pierwszym posiedzeniu Sejmu.
Sejm przyjął nowelizację ustawy o podatku akcyzowym. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali w tej sprawie jednomyślnie, ale mieli też solidne wsparcie. Zmiany poparło 10 posłów Lewicy.
Rak płuca to nadal zabójca numer jeden na liście nowotworów. Jednak jesteśmy świadkami ogromnego przełomu w leczeniu tego raka. Dzięki immunoterapii chorzy z rozsianym niedrobnokomórkowym rakiem płuca żyją teraz nie miesiące od diagnozy, ale lata - mówi w wywiadzie dla naTemat prof. dr hab. n. med. Dariusz Kowalski z Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, prezes Polskiej Grupy Raka Płuca.
W rozmowie z "Super Expressem" premier powiedział, że to kwestia zdrowotności Polaków jest głównym czynnikiem wzrostu akcyzy na alkohol. Jednocześnie Mateusz Morawiecki zaprzeczył, że rządowi chodzi o dodatkowe wpływy do budżetu z tytułu podniesienia podatku.
Rząd przyjął w trybie obiegowym i wysłał do Sejmu projekt przewidujący wzrost akcyzy na alkohole i wyroby tytoniowe – podała Kancelaria Premiera na swojej stronie internetowej. Dzięki tej zmianie budżet ma zyskać dodatkowo 1,7 mld zł.