"Ucho prezesa" to nie tylko Górski. Ten serial robią też inni, genialni aktorzy

Serial "Ucho prezesa" bawi do łez i promuje świetnych aktorów.
Serial "Ucho prezesa" bawi do łez i promuje świetnych aktorów. Fot. FB / Ucho Prezesa
"Ucho Prezesa" jeszcze przed premierą wzbudziło duże zainteresowanie. Tydzień po premierze pierwszy odcinek serial miał 4 mln odsłon. Na chwilę przed wakacyjną przerwą przybliżamy sylwetki jego bohaterów. Z przeszło trzydziestu, którzy podbili serca widowni, wybraliśmy dziesiątkę.


Mikołaj Cieślak - Mariusz (Błaszczak)

Artysta kabaretowy i współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju. – Oglądałem niedawno wspólną konferencję prasową premier Szydło oraz ministrów Macierewicza i Błaszczaka. Na widok ministra spraw wewnętrznych serce zabiło mi żywiej. A to znaczy, że chcąc nie chcąc związałem się z pierwowzorem – mówił o swojej postaci. Gra ją od 1. odcinka serii. Co na to minister? Przyznał, że "Ucho..." go bawi.

Izabela Dąbrowska - pani Basia (Barbara Skrzypek)

Aktorka kojarzona z wyrazistymi epizodami i charakterystycznymi rolami drugoplanowymi. Przed zagraniem Barbary Skrzypek nie wiedziała o jej istnieniu. Potraktowała propozycję jak każde inne zadanie aktorskie, a stała się jedną z najjaśniejszych gwiazd serialu. Widzowie nie wyobrażają sobie "Ucha..." bez niej. – To osoba absolutnie oddana i lojalna, prezes jest dla niej najważniejszy. Bacznie strzeże drzwi jego gabinetu – mówi o pani Basi. Przyznaje też, że zaskoczył ją sukces produkcji Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Paweł Koślik - prezydent Andrzej (Duda)

W 2002 r. ukończył studia na Wydziale Aktorskim w Akademii Teatralnej w Warszawie. Zadebiutował rolą bezimiennego kierowcy w filmie "Na jelenie", do dziś kojarzy się głównie z epizodami, ostatnio był "bezimiennym mężczyzną w lokalu z kebabami" ("Polandja"). W "Uchu..." kilkakrotnie wystąpił jako prezydent Andrzej, a raczej petent wiecznie czekający na audiencję u prezesa. – Wydaje mi się, że jak do tej pory pan prezes odwiedzał pana prezydenta – komentował takie przedstawienie swojej osoby Duda.

Wojciech Kalarus - minister wojny Antoni (Macierewicz)

Aktor Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego. Po zagraniu Antoniego Macierewicza (odcinek 3. i 9.) został ulubieńcem internautów. Pisali: "Fenomenalny!!!", "Mistrz", "Antoni wygrał". W sieci pojawiały się jednak i takie komentarze: "Ch****y aktor", "Kupa jakaś", "Żenada". Dziękuję za bardzo dobre recenzje i dziękuję również hejterom, ich zadanie też jest istotne" – brzmiała odpowiedź aktora, który często wygłasza na Facebooku polityczne opinie.

Michał Czernecki - prezes telewizji Jacek (Kurski)

Aktor filmowy i teatralny. To Czernecki w roli Jacka przynosi szczupaki kotu prezesa, przy okazji skarżąc się, że inni mu dokuczają. Nie wziął jednak nic z pierwowzoru, który z kolei słyszał, że został "dość sympatycznie pokazany". – W przypadku mojej postaci ważny jest rytm, w jakim mówi prezes – tłumaczył "Wyborczej" aktor. Żywi też przekonanie, że Polacy "czekali na taki rodzaj portretowania władzy".

Sebastian Konrad - minister rozwoju, wicepremier Mateusz (Morawiecki)

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie z kilkudziesięcioma rolami na koncie. Konrad pracował też jako drugi reżyser "M jak Miłość", "Na Wspólnej", "Brzyduli" czy "Ojca Mateusza", przed laty dubbingował postać filmów z serii "Dragon Ball Z". Postać Morawieckiego - anonsowaną jako "wicepremier, wiceprezes Rady Ministrów, przewodniczący Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, minister rozwoju, minister finansów, kawaler Odrodzenia Polski i kawaler Krzyża Wolności i Solidarności" - oparł głównie na karykaturalnych gestach.

Katarzyna Żak - Jola ze Słupska, pielęgniarka (Jolanta Szczypińska)

W 5. odcinku serialu została Jolantą Szczypińską. – Bohaterka jest cudowną osobą, z wielką radością życia, uśmiechniętą, sama przyjemność grać taką osobę – mówiła aktorka. Podczas jej wizyty gabinet staje się miejscem nie tylko oficjalnych spotkań. A że ponoć Szczypińska była kiedyś bliska prezesowi, z ust Żak pada pytanie, czy ten pamięta o rocznicy pewnego spaceru. – Pokazała moją troskę o zdrowie prezesa. Rolę odbieram pozytywnie, trochę się uśmiałam – komentowała posłanka.

Roland Nowak - minister dyplomacji Witold (Waszczykowski)

Serialowy szef MSZ to aktor znany dotąd publiczności teatralnej. Na co dzień jest związany z Teatrem Polskim im. H. Konieczki w Bydgoszczy. Poznaniak z dyplomem Państwowej Wyższą Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na dużym ekranie można było go oglądać czterokrotnie, gościnnie pojawiał się też w produkcjach telewizyjnych (m.in. "Prawo Agaty", "Lekarze", "Fala Zbrodni"). W "Uchu Prezesa" nieudolnie komplementował panią Basię, a potem tłumaczył brukselskie 27:1.

Anna Smołowik - żona prezydenta Agata (Duda)

Smołowik to przede wszystkim ceniona aktorka teatralna, ale z dużą szansą na karierę serialowo-filmową. Do tej pory zagrała w siedmiu produkcjach kinowych i w aż 21 telewizyjnych. Jej Pierwszą Damę mogliśmy podziwiać w 8. odcinku "Ucha...". Prezes zatrudnił ją do tłumaczenia słów Angeli, która przyjechała z Niemiec. Mimo że Agata doskonale zna tamtejszy język, słyszy, że tak naprawdę "nic nie rozumie". "100% odwzorowanie", "Najlepsza", "Mistrzowska" – komentowali grę Smołowik internauci.

Agnieszka Pilaszewska - premier Beata (Szydło)

–To trudne zadanie aktorskie, ale mi się podoba. Prototyp jest postacią powściągliwa i nie ma wielu charakterystyczności" – tak o roli premier Beaty Szydło mówiła Agnieszce Kublik Agnieszka Pilaszewska, doskonale znana fanom "Miodowych lat" i scenarzystka TVN-owskiego hitu "Przepis na życie". Grając postać pozbawioną charyzmy zachwyciła widownię satyrycznego serialu. Zdaniem wielu, odcinek z Pilaszewską był najlepszym, a jej "Szydło wymiata".

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Aktor, któremu na bank się udało. Lech Dyblik o tym, jak odbić się od dna i... ganiać Malkovicha
0 0Ciężarna Joanna Krupa całkowicie naga na okładce "Wprost". Stanęła w obronie LGBT
Unum 0 0Nie wszystkie ubezpieczenia chronią przez całe życie. Jak wybrać polisę, która nie wygasa
0 0Smutni 30- i 40-letni. Wyniki światowych badań dają do myślenia
NEWSWEEK 0 0Polskę czeka kryzys senioralny? Władze ignorują poważną zmianę demograficzną
0 0Kuchciński odnalazł się po aferze samolotowej. Dostał "zadanie specjalne"
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta