W klinice "Budzik" pracował pedofil. Terapeuta wpadł, gdy jedno dziecko na jego widok dostało histerii

W klinice "Budzik" pracował pedofil. Terapeuta wpadł, gdy jedno dziecko wpadło na jego widok w histerię.
W klinice "Budzik" pracował pedofil. Terapeuta wpadł, gdy jedno dziecko wpadło na jego widok w histerię. Fot. Victor / http://skroc.pl/23cfe / CC BY / http://skroc.pl/d3947
Ta informacja jest wyjątkowo bulwersująca. Bo trudno sobie wyobrazić większą krzywdę wobec dziecka niż jego wykorzystanie seksualne. W tym przypadku chodzi jednak o wykorzystanie dzieci, które są podwójnie bezbronne.

Jak podaje "Fakt", policja zatrzymała fizjoterapeutę Artura W., który współpracował z kliniką "Budzik", w której przebywają dzieci będące w śpiączce. Prokuratura już postawiła mu zarzuty, a sąd aresztował na 2 miesiące.
Łukasz Łapczyński
Prokuratura Okręgowa Warszawa - Praga

Prokuratura postawiła Arturowi W. zarzuty utrwalania i posiadania treści pornograficznych z udziałem małoletnich, a także doprowadzania osoby do poddania się innej czynności seksualnej poprzez wykorzystanie jej bezradności.

cytat za fakt.pl
Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z leczonych w "Budziku" dziewczynek doznała ataku paniki, gdy usłyszała, że czeka ją seria sesji terapeutycznych z panem Arturem. Ojciec dziewczynki poważnie zaniepokoił się reakcją córki, sprawę zgłoszono policji, a ta odwiedziła fizjoterapeutę w domu. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono materiały pedofilskie. Teraz przesłuchiwani są rodzice innych dzieci, które miały zajęcia terapeutyczne z Arturem W. Dyrekcja kliniki odmawia w tej sprawie komentarza.

Walka ze zjawiskiem pedofilii trwa od lat. W 2014 roku resort sprawiedliwości szacował, że co roku 3 tysiące dzieci w Polsce jest ofiarami przestępstw o charakterze seksualnym, najczęściej we własnych domach. Państwo jednak często jest bezradne i do gry wkracza np. dyżurnet.pl. Nieraz zdarzało się, że dochodziło do samosądów.

AKTUALIZACJA

Ewa Błaszczyk, szefowa Fundacji "Akogo?", która wybudowała Klinikę "Budzik", udzieliła nam wywiadu. Jak komentuje to, co stało się w Klinice, można przeczytać tutaj.

źródło: "Fakt"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...