Prawicowi radni są oburzeni i mają wsparcie księży. Chcą powstrzymać koncert Behemotha

Tak w ubiegłym roku w Krakowie protestowano przeciw koncertowi Behemotha. W Szczecinku z kolei burmistrz zdecydowanie sprzeciwia  się naciskom księży i prawicowych radnych.
Tak w ubiegłym roku w Krakowie protestowano przeciw koncertowi Behemotha. W Szczecinku z kolei burmistrz zdecydowanie sprzeciwia się naciskom księży i prawicowych radnych. Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Drażniący prawicę i przyprawiający duchownych od szybsze bicie serca Behemoth ma wystąpić w Szczecinku. Radni prawicowej opozycji alarmują, że z publicznych pieniędzy będą opłacane treści godzące w uczucia religijne. Pomysł zaproszenia na festiwal Behemota potępili miejscowi duchowni. Tymczasem burmistrz z PO odpowiada: "Nie godzę się na cenzurę kościelną, podobnie jak przez całe życie nie godziłem się na cenzurę aparatu komunistycznego".

W tym roku słynny zespół wystąpi w Polsce tylko na dwóch koncertach. Jeden z nich to zaplanowany na sobotę występ w Szczecinku na festiwalu MateriaFest. Koncert Behemotha to nie spektakl "Klątwa", ale argumenty przeciwników są podobne. Oby nie doszło do blokowania koncertu przez prawicowców podobnych, jak było to przez warszawskim teatrem.

Świetny wpis Nergala!

Opublikowany przez Materiafest na 24 sierpnia 2017
Radni z klubu Razem dla Szczecinka w liście do mieszkańców przekonywali, że zespół Nergala, Adama Darskiego jest obrazoburczy i satanistyczny. List został odczytany w parafiach przez księży. Ten sprzeciw nie jest zaskoczeniem – już przed laty powstała kościelna lista zespołów, nazwijmy to, źle widzianych.

Organizator festiwalu zapewnia, że koncert będzie sfinansowany w dużej mierze dzięki dochodowi z biletów. Natomiast burmistrz Szczecinka, Jerzy Hardie-Douglas na miejskim portalu z odwagą odpowiedział swoim przeciwnikom: "Ludzie mają prawo chodzić na spektakle operowe albo na disco-polo. Mają prawo słuchać kapel soulowych, rock & rolla, poezji śpiewanej, country, albo kolęd i pastorałek. Mają też prawo słuchać prowokacyjnej muzyki pochwalającej satanizm i czort wie, co jeszcze. Na tym polega wolność..."

Źródło: "Gazeta Wyborcza"
Trwa ładowanie komentarzy...