"Juncker zaczął mówić Kaczyńskim". Według Ryszarda Czarneckiego wpływ prezesa PiS jest większy niż nam się wydaje

Tym razem Ryszard Czarnecki dowodzi, że Jean Claude Juncker zaczyna myśleć jak Jarosław Kaczyński.
Tym razem Ryszard Czarnecki dowodzi, że Jean Claude Juncker zaczyna myśleć jak Jarosław Kaczyński. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Zdolności oracyjno-retoryczne wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego są powszechnie znane i prawie każda jego wypowiedź jest szeroko komentowana przez polityków i dziennikarzy. Tym razem okazało się, że Jean Claude-Juncker upodobnił się w poglądach do... Jarosława Kaczyńskiego.

Jak wiadomo, Jarosław Kaczyński w oczach działaczy Prawa i Sprawiedliwości to nie tylko genialny strateg i niezastąpiony prezes partii, ale także wizjoner, który potrafi przepowiedzieć przyszłość, jednocześnie nie poddając się złym zewnętrznym wpływom. Od Ryszarda Czarneckiego, który wystąpił w programie "Młodzież kontra" w TVP Info, dowiedzieliśmy się też, że ostatnio za wzór, prezesa PiS musiał sobie postawić sam przewodniczący Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker.

– Przypomnę, że jak rok temu po Brexicie Jarosław Kaczyński mówił o nowym traktacie, to wiele osób się oburzało, część szydziła. I co? Nagle dziś okazuje się, że o nowym traktacie europejskim mówi Jean Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej. A więc można mówić, że zaczął "mówić Kaczyńskim", przyznał nam rację – mówił w programie TVP Info wiceprzewodniczący PE i dowodził tym, że wszelkie zmiany (oczywiście te po myśli Prawa i Sprawiedliwości) w Unii Europejskiej, które miałyby nadejść, byłyby inspirowane przez prezesa PiS. Nie trzeba oczywiście wspominać tego, że z pewnością odniosłyby sukces.
Swoją drogą, ciekawe co na taką pochwałę powiedziałby sam Juncker.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b] "Jak sąd kapturowy". [/b] Poseł i prawnik PO zdradzają, jak zapadła decyzja w sprawie kłamstwa premiera
WYWIAD

"Jak sąd kapturowy". Poseł i prawnik PO zdradzają, jak zapadła decyzja w sprawie kłamstwa premiera

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.

[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"