Wolę być "gorszym sortem" niż nieświadomym ignorantem! Ryszardzie Czarnecki, nie obrażaj protestujących

Jednym zdaniem Ryszard Czarnecki obraził tysiące ludzi. W "Salonie Politycznym Trójki" usiłował wmówić, że ci, co protestują, "nie wiedzą, co czynią".
Jednym zdaniem Ryszard Czarnecki obraził tysiące ludzi. W "Salonie Politycznym Trójki" usiłował wmówić, że ci, co protestują, "nie wiedzą, co czynią". Fot. screen ze strony YouTube.com / Polskie Radio
To po prostu nie wypada. Nie tylko ze względu na pełnioną funkcję wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego i inne godności, jakie przypadły wraz z nastaniem dobrej zmiany i jakie udawało się zdobyć w przeszłości. Po prostu – ze względu na zwykły szacunek do ludzi. Nie tylko do wyborców własnej partii (bo tę łatwo zmienić, prawda?), ale zwyczajnie – do wszystkich. Zakładanie, że wczorajsi protestujący wcale nie mieli złej woli, tylko po prostu nie wiedzieli przeciwko czemu protestowali jest po prostu bezczelne.


Do tego, że politycy obrażają się nawzajem, zdążyliśmy się (smutne, prawda?) przyzwyczaić. Żadne apele Rzecznika Praw Obywatelskich kierowane do liderów różnych sił niestety rezultatów nie przyniosły. Ale przy całym ubolewaniu nad poziomem dyskusji między politykami, można dojść do wniosku – a żryjcie się między sobą, ile wlezie. Gorzej, gdy co jakiś czas któryś z polityków postanowi obrazić część społeczeństwa, wysyłając sygnał: z waszą inteligencją jest coś nie tak.


Na tym przed laty przejechała się Platforma – w kampanii wyborczej partia, która czuła, że traci władzę, ograniczyła się właściwie tylko do straszenia PiS-em bez przedstawiania tego, co sama ma do zaoferowania po 8 latach rządów. Dziś PiS idzie tą samą drogą, obrażając tych, którzy mają inne zdanie i nie popierają działań partii. Na drwinę z inteligencji tysięcy osób, które w niedzielę protestowały przeciwko zmianom w sądownictwie, pozwolił sobie Ryszard Czarnecki w rozmowie z Pawłem Lisickim w "Salonie Politycznym Trójki". Polityk dowodził, że demonstrujący wyszli na ulice Warszawy i innych miast, bo nie bardzo wiedzą, przeciwko czemu protestują. A jeśli już wiedzą, to bronią układu.
Czarnecki przekonywał, że wszelkie szykowane zmiany w wymiarze sprawiedliwości to krok ku temu, by w Polsce było jak na zachodzie (o manipulacji, że w innych krajach jest podobnie, piszemy tutaj), że chodzi o instytucje, które "były i cały czas są związane bardzo mocno pewną pępowiną z komuną, z czasem PRL-u".
Ryszard Czarnecki
europoseł PiS, wiceprzewodniczący PE

I to, że tę pępowinę, bardzo późno, po wielu latach, rząd Prawa i Sprawiedliwości chce przerwać, no to chwała rządowi PiS-u za to. Natomiast jeżeli ludzie, nawet w jakichś dobrych intencjach, ale zupełnie nie rozumiejąc sytuacji, protestują przeciwko temu, to albo nie przeczytali tych propozycji, albo też po prostu, chcąc nie chcąc, w praktyce politycznej bronią pewnych starych układów. No, nie może być tak, że sędziowie są najwyższą kastą, jak to któryś z sędziów publicznie powiedział, że są państwem w państwie.

"Salon Polityczny Trójki" 17.07.17
Naprawdę sądzi Pan, że te tysiące ludzi przed Sejmem, że ci wszyscy, którzy wieczorem utworzyli łańcuchy światła i przed Sądem Najwyższym, i przed sądami w wielu większych i mniejszych miastach, to sami "obrońcy układu" lub ci, którzy "nie wiedzą, co czynią"?

http://www.calisia.pl/articles/zlozyli-znicze-pod-gmachem-sadu-protest-kaliszan-zdjecia-1

Opublikowany przez KOD Kalisz zaprasza na 17 lipca 2017
Tak trudno uwierzyć, że wiele osób dostrzega niebezpieczeństwo skupienia zbyt dużej władzy w ręku jednej osoby? Dziś jest to Zbigniew Ziobro, minister, który środowisku prawniczemu dał się poznać jako osoba, która nie odpuści, gdy ktoś podejmie decyzję nie po jego myśli. Jesienią zdegradowana została sędzia Justyna Koska-Janusz, która kilka lat temu orzekała w procesie, w którym Zbigniew Ziobro przegrał. Wiosną do szpitala, w którym leczono ojca pana ministra, przysłano kolejną kontrolę, w poszukiwaniu dowodów winy lekarzy.

Politycy PiS przekonują, że przecież to ma być ustawa na lata – dziś ministrem sprawiedliwości jest Zbigniew Ziobro, a w przyszłości będzie kto inny, więc nie ma powodów do obaw. Nie ma? Proszę sobie przypomnieć sprawę ministra Marka Sadowskiego, który nie widział nic złego w tym, że zasłaniając się immunitetem, przez kilkanaście unikał procesu za spowodowanie wypadku, którego ofiara na zawsze została kaleką. Albo niezwykle zasłużonego dla PZPR Jerzego Jaskiernię. Albo też i ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, który prawa nie studiował i dla niego ważniejszy od "litery" był "duch". Myśli pan, że ludzie mają krótką pamięć i dlatego nie wiedzą, przeciw czemu protestują?

Plac Wolności szczelnie wypełniony! Cichy protest przeciwko zmianom w sądownictwie, przeniósł się z Placu Wolności pod gmach Sądu Rejonowego! UDOSTĘPNIJ!

Opublikowany przez Nowoczesna Wielkopolskie na 16 lipca 2017
Fakt, ma pan powody, aby liczyć na tę krótką pamięć społeczeństwa. W końcu mało kto na polskiej scenie politycznej aż tyle razy zmieniał barwy (współtworzył pan Ruch Polityki Realnej z Korwin-Mikkem, potem Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe ze Stefanem Niesiołowskim, później po drodze były jeszcze objęcia Andrzeja Leppera i Samoobrona, a teraz PiS). I jakoś to wciąż uchodzi na sucho. Podobnie jak różne afery z obsadą stanowisk przez osoby z rodziny. Ale będą kolejne wybory i po tym, jak drwił pan z inteligencji części elektoratu, trudniej będzie panu przekonać wyborców, by oddali na pana głos.


Choć, przyznać trzeba, i na to PiS ma sposób – wystarczy przed wyborami schować tych, którzy celują w obrażaniu społeczeństwa. A przecież to nie tylko Krystyna Pawłowicz, która protestujące Polki nazywała ulicznicami. To także sam prezes PiS, który nie przebiera w słowach, mówiąc o tych, którzy głosują na inne partie. Ale ludzie drugi raz nabiorą się na metodę "chowania w szafie" niewygodnych polityków? I czy uwielbiający występy w mediach Ryszard Czarnecki będzie chciał się do tej szafy chować?

WYBORY NA WESOŁO.... Jarek, czy już po wyborach ???

Opublikowany przez Waldemar Bartosik na 12 maja 2015

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka