Polska Fundacja Narodowa tuszuje aferę billboardową. Właśnie zmienia statut, aby przykryć tę sprawę

Polska Fundacja Narodowa tuszuje aferę billboardową. Właśnie zmienia statut, aby przykryć tę sprawę.
Polska Fundacja Narodowa tuszuje aferę billboardową. Właśnie zmienia statut, aby przykryć tę sprawę. Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta, siecobywatelska.pl
I już nikt nie zarzuci PFN, że działa niezgodnie z celem, jaki jej postawiono. Cel bowiem się właśnie zmienił. Już nie promocja wizerunku Polski jest najistotniejsza. Teraz w statucie pojawiło się sformułowanie, że ma promować polską historię i martyrologię. Do nowych dokumentów w tej sprawie dotarł reporter programu "Polska i Świat" w TVN24.

Gdy powoływano PFN, premier Beata Szydło zapowiadała, że "Polska Fundacja Narodowa będzie budowała markę, która nazywa się Polska. Będzie budowała tę markę poza granicami naszego kraju". We wrześniu okazało się, że nie bardzo jest jak promować Polskę zagranicą, bo gdy się zadzwoni do PFN, to nie ma z kim porozmawiać po angielsku. Głównym celem działalności Fundacji jest za to realizacja drogiej i pełnej przekłamań kampanii "Sprawiedliwe sądy", która spotkała się z zarzutami, iż Fundacja działa niezgodnie ze swoim cele. Ale teraz sytuacja się zmienia.
Jak ustaliła TVN24, do Krajowego Rejestru Sądowego trafiły właśnie nowe dokumenty PFN, w których zapisany jest nowy statut fundacji a wraz z nim nowe cele działania.

Nowy statut wskazuje na zupełnie nowe kierunki działań, takie jak między innymi: podtrzymywanie i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości, upowszechnianie w kraju i za granicą wiedzy o historii, ze szczególnym uwzględnieniem historii najnowszej, a także upowszechniania martyrologii i bohaterskich czynów Narodu Polskiego.

tvn24.pl
Z dokumentu zniknęły zaś zapisy dotyczące promowania państwowych spółek, które przekazują PFN pieniądze na działalność fundacji. Zaznaczmy – ogromne pieniądze. Fundacja dysponuje budżetem w wysokości ok. 100 mln zł, zaś koszt samej kampanii "Sprawiedliwe sądy" to 19 mln. Czyli pośrednio na tę akcję (nie ma zgody, czy zleconą przez rząd, czy nie) złożył się każdy z nas.

źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...