Generał Polko oburzony na procedury MON. "W NATO wariografem bada się jedynie oficerów CIA"

Generał Polko kolejny raz skrytykował publicznie szefa MON Antoniego Macierewicza.
Generał Polko kolejny raz skrytykował publicznie szefa MON Antoniego Macierewicza. Screen z programu "Kropka nad i" / TVN24
Generał Roman Polko zaznaczył, że badanie wykrywaczem kłamstw oficerów i kandydatów na dowódców jest czymś niespotykanym w siłach NATO. Jego zdaniem to, że generał Motacki został poddany takiemu sprawdzianowi jest upokarzające.

Minister Macierewicz zapewnia, że generał Motacki nie kończył kursu organizowanego przez radziecki (dziś rosyjski) wywiad wojskowy GRU. Potwierdzeniem tych słów ma być fakt, że dowódca Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód poddał się badaniu na wariografie. To badanie skomentował wczoraj w programie „Kropka nad i” były dowódca jednostki GROM, generał Roman Polko. Stwierdził, że badanie wariografem wysokich oficerów jest upokarzające.

Generał podkreślił, że w MON zapanowały nowe porządki, w myśl których kontrola jest najwyższą formą zaufania. Tymczasem jego zdaniem nie można kontrolować wszystkiego i nie można dowodzić ludźmi, jeśli się im nie ufa. Polko zauważa, że w siłach NATO jedynie oficerów CIA poddaje się okresowym badaniom na wariografie, ale nie spotkał się z sytuacją, żeby kandydata na dowódcę jednostki wojskowej poddawać tak upokarzającej procedurze. Zapewnił przy tym, że on sam w takiej sytuacji zrezygnowałby z objęcia nowej funkcji.

Polko pozwolił sobie też na krytykę ministra Antoniego Macierewicza. Jego zdaniem nie może pełnić tej funkcji ktoś, kto nie ma zaufania do oficerów i nie okazuje szacunku dla głowy państwa, która jest też zwierzchnikiem sił zbrojnych. według generała szefem MON powinna być osoba, która potrafi zarządzać, korzystać z narzędzi informatycznych i zna języki naszych sprzymierzeńców. To nie pierwszy raz, gdy były szef GROMU krytykuje ministra. Kilka miesięcy temy wyraził nadzieję, że Macierewicz sam odejdzie ze stanowiska. – Przecież widzi, że mu nie wychodzi – ironizował wówczas generał.


źrodło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...