Oddany "dobrej zmianie" reporter TVP Info znowu wyszedł na ulicę. Teraz szczuł Polaków na lekarzy rezydentów

Łukasz Sitek zadał ludziom jedno pytanie, które jednak nie do końca oddaje realia lekarzy rezydentów.
Łukasz Sitek zadał ludziom jedno pytanie, które jednak nie do końca oddaje realia lekarzy rezydentów. Fot. TVP Info / Twitter
Łukasz Sitek nie tak dawno "wsławił się" pościgiem po ulicach Warszawy za prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, a teraz postanowił się zająć tematem lekarzy rezydentów. A ponieważ TVP Info w tym sporze twardo stoi po stronie rządu, wyszło jak wyszło.

Reporter publicznej stacji informacyjnej wyszedł do ludzi z jednym pytaniem: "Czy lekarze w Polsce klepią biedę?".
Odpowiedzi były do przewidzenia. "Nie", "Raczej pacjenci klepią biedę", "Nie znam biednych lekarzy" i tym podobne. I pewnie wielu z nas odpowiedziałoby podobnie, ale pytanie to czysta manipulacja. Bo inna jest sytuacja doświadczonego lekarza, który ma kilka stanowisk, a inna sytuacja np. początkującego rezydenta, który nie może założyć swojej praktyki, a żeby w jakikolwiek sposób poprawić swoją sytuację finansową, musi brać nadmierną ilość dyżurów.

Efekt? Lekarze rezydenci zarabiają na rękę po 2-3 tys. złotych. To wszystko za stresującą, wyniszczającą i odpowiedzialną pracę po wieloletnich studiach. Jak pisaliśmy w naTemat, lekarze sami chętnie pokazują teraz swoje "paski", które pokazują właśnie takie wynagrodzenia. I jak się okazało, w jeszcze gorszej sytuacji są położne.
Trwa ładowanie komentarzy...