Młody poseł wyrzucony z PiS ma już nowy klub. Łukasz Rzepecki przechodzi do Kukiz'15

Wyrzucony z PiS-u najmłodszy poseł ma już nowy klub. Łukasz Rzepecki idzie do Pawła Kukiza.
Wyrzucony z PiS-u najmłodszy poseł ma już nowy klub. Łukasz Rzepecki idzie do Pawła Kukiza. Fot. screen ze strony YouTube.com/ Janusz Jaskółka
Długo nie pozostał bez klubowej przynależności. Wczoraj Łukasz Rzepecki został formalnie wyrzucony z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Dziś okazało się, że najmłodszy parlamentarzysta przy Wiejskiej zostanie członkiem klubu Kukiz 15'. To na razie informacja nieoficjalna, jaką podaje serwis 300polityka.pl. Oficjalnie transfer ma być ogłoszony jutro.

Historia Łukasza Rzepeckiego pokazuje, że najistotniejsza dla władz Prawa i Sprawiedliwości jest lojalność. Samodzielne myślenie nie jest w cenie. Młody poseł pierwszą lekcję pokory dostał w lipcu, gdy sprzeciwił się wprowadzeniu tak zwanej ustawy paliwowej, nazywając ją "złą, antyludzką i antyobywatelską".
Wprawdzie niedługo potem prezes Jarosław Kaczyński usłuchał apelu Rzepeckiego i faktycznie nakazał wycofanie tego kontrowersyjnego projektu, ale to nie oznaczało, że władze PiS przyznały rację młodemu politykowi. A on zaś nie odpuścił i raz po raz pokazywał, że ma własne zdanie i nie boi się go wyrażać. Gwoździem do trumny dla jego kariery w PiS było to, że uważał, iż należy odebrać immunitet posłowi PiS Dominikowi Tarczyńskiemu. A potem jeszcze zrobił wiele, by zostać z hukiem wyrzucony – napisał list do prezesa PiS, w którym odważył się skrytykować Jarosława Kaczyńskiego. Dopiął swego, wczoraj oficjalnie stracił członkostwo w klubie PiS.

Jutro Rzepecki najprawdopodobniej wystąpi na wspólnej konferencji z Pawłem Kukizem, który przygarnie pod swoje skrzydła niepokornego, młodego parlamentarzystę. Dla ruchu Kukiz 15' to będzie bardzo istotne wzmocnienie – ugrupowanie rozpoczęło tę kadencję w Sejmie mając 42 posłów. Przez ostatnie 2 lata klub opuściło dobrowolnie lub zostało wyrzuconych aż 10 osób (m.in. Kornel Morawiecki, Piotr "Liroy" Marzec, czy Anna Siarkowska), więc każdy nowy poseł jest tam na wagę złota.

źródło: 300polityka.pl
Trwa ładowanie komentarzy...