Krzysztof Ziemiec przeszkoli dziennikarzy TVP z etyki. Będzie jednym z wykładowców

Krzysztof Ziemiec przeszkoli dziennikarzy TVP z zasad etyki.
Krzysztof Ziemiec przeszkoli dziennikarzy TVP z zasad etyki. Fot.screen/tvp.pl
Tej lekcji pracownicy publicznej telewizji nie mogą opuścić. Muszą poznać zasady etyki. Jednym z prowadzących zajęcia będzie... Krzysztof Ziemiec.

Jak niedawno informowaliśmy, Krzysztof Ziemiec, prowadzący "Wiadomości", jest członkiem Komisji Etyki w TVP. Wielu komentujących nasz materiał stawiało pytanie: "jakiej etyki?". Dlatego też dokładnie przeanalizowaliśmy dokument, który zobligowani są przestrzegać dziennikarze telewizji publicznej. Jego treść odbiegała od praktyk w TVP. Teraz z dokumentem będą musieli poradzić sobie wykładowcy.

Jak ujawnia "Gazeta Wyborcza", szkolenia przejdą wszyscy pracownicy Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. TAI podlegają programy informacyjne głównych anten TVP i kanał TVP Info. Co ciekawe od maja kieruje nią Klaudiusz Pobudzin, wychowanek uczelni ojca Tadeusza Rydzyka.

Jednym z wykładowców będzie Krzysztof Ziemiec, prezenter "Wiadomości". Wiele osób znających go przed laty nie kryje rozczarowania jego obecną postawą. Oburzony był np. Szymon Majewski, który udzielił Ziemcowi cennej rady.

– Zbyt słabe mamy kręgosłupy i dajmy się zwieść partyjnym sztukmistrzom, którym najczęściej chodzi nie o Polskę, tylko o własne cztery litery – to wypowiedź Ziemca, którą opublikowano w książce Wszystko jest po coś. Publikacja została wydana w 2012 roku.


źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...