Zburzyć Pałac Kultury? "Nie mam nic przeciwko". Pomysł z piekła rodem ma uświetnić 100-lecie niepodległości

Piotr Gliński powiedział w rozmowie z RMF FM, że nie ma nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki.
Piotr Gliński powiedział w rozmowie z RMF FM, że nie ma nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki. Screen/RMF FM
Już za rok Polska będzie świętować 100-lecie odzyskania niepodległości. Nie brakuje pomysłów, jak uświetnić obchody. Jednym z nich jest pomysł na zburzenie Pałacu Kultury i Nauki.

Wicepremier Piotr Gliński udzielił w wywiadu rozgłośni RMF FM, w której komentował dwulecie rządu premier Beaty Szydło. Odniósł się także do kontrowersji związanych z Marszem Niepodległości. Najciekawszy był jednak wątek poświęcony Pałacowi Kultury i Nauki.

– Nie mam nic przeciwko – powiedział wicepremier Gliński RMF FM, zapytany o to, czy Pałac Kultury i Nauki mógłby zostać zburzony na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. – Tylko musielibyśmy szybko tam zbudować coś sensownego, bo ta dziura w mieście stoi pusta, bo jakoś włodarze Warszawy nie potrafią podjąć dobrych decyzji – dodał Piotr Gliński. Jak powiedział wicepremier, pomysł na zburzenie PKiN ma "chyba paru naszych ministrów i kolegów".

Nie pierwsze to zakusy na PKiN. Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości na Dolnym Śląsku, jeszcze przed zwycięskimi dla partii wyborami w 2015 r. zapowiadano, że w Polsce może się zmienić nie tylko kształt krajowej polityki, ale także nasze najbliższe otoczenie. – Trzeba zburzyć Pałac Kultury w Warszawie, symbol rosyjskiej okupacji – apelował Tomasz Małek, kandydat PiS do Sejmu.


źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...