Reklama.
Tytuł profesora bez wątpienia uwiarygadnia teorie głoszone przez daną osobę. Nawet jeśli ów naukowiec jest specjalistą w dziedzinie metalurgii i inżynierii materiałowej a wypowiada się na temat historii. Tak właśnie było w przypadku prof. Ryszarda Kozłowskiego, który chyba sam się dał nabrać na krążące po internecie bzdury i stał się głosicielem teorii o tzw. Imperium Lechitów, które rzekomo istniało w czasach przedchrześcijańskich i sięgało od granicy z Francją i Cesarstwem Rzymskim po góry Ural.
Pokażę Państwu, jakim obszarem Lech zarządzał. Proszę. Nie było w ogóle Niemiec! Lechina Empir. Myśmy graniczyli z Francją! Nie było w ogóle jakichś tam Belgii, Holandii i tak dalej. To był obszar - Francja, a tam Czarne Morze, Ural, itd. To są nasze korzenie.
Dlaczego myśmy nie wiedzieli, że na Jasnej Górze - obok portretu Matki Boskiej Częstochowskiej - jest obraz pochodzący z XVI wieku, który przedstawia 52. królów i książąt, naszych korzeni, Słowian. Pierwszy - Lech Wielki I - rządził w XVIII wieku, w tysiąc siedemset pięćdziesiątym roku przed naszą erą. Przed naszą erą! Proszę Państwa, czy to nie jest szok?! Dlaczego Episkopat w Polsce - nie mówię Episkopat Polski, tylko w Polsce - ukrywa to przed Kościołem Katolickim, który my katolicy stanowimy… Dlaczego? No, przecież to jest absolutnie szokujące. (...)
Był autor, arcybiskup Srokosz, Prokosz, który właśnie opisał to i spowodował powstanie tego portretu, tych króli i książąt, ale on był znienawidzony przez masony, masonów i dużo na tym cierpiał. Natomiast przypadkowo znaleziono na targowisku książkę jego, z kartkami niektórymi wyrwanymi, które ten sprzedawca traktował jako papier zawijając produkty, które sprzedawał. Nie muszę mówić państwu, jakiego był pochodzenia... (...)
Jest to w Biblii nawet, w księdze... Hm... Są informacje. W Watykanie jest masa dokumentów, które - gdyby je ułożyć w szereg - to by on liczył 80 kilometrów. Dlaczego nikt z biskupów się tym nie zainteresował? Polacy, Ariowie, Słowianie - zamieszkujemy tutejsze ziemie od 10 tysięcy 700 lat. Bo to pokazały wykopaliska archeologiczne, wykonane niedawno stosunkowo, 2010-2013. Także to jest absolutnie wspaniała rzecz.
Był też król Polach (...), król, który rządził (Libią – przyp. red.) dwa i dwa i pół tysiąca lat temu z Lechistanu. Czyli myśmy mieli takie stosunki, prawda? (...) Allah, czyli jest Lach, Lach, al – ten, ten król, ten władca.