"Od prezydenta odwraca się jakiś mężczyzna". Takie były polityczne wróżby na 2017 rok. Co się sprawdziło?

Wróżka i astrolog przepowiadali, co czeka Polskę w 2017 roku. Sprawdzamy, co się spełniło.
Wróżka i astrolog przepowiadali, co czeka Polskę w 2017 roku. Sprawdzamy, co się spełniło. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Dziś Andrzejki, czas wróżb. I jak co roku astrologowie zaraz zaczną przewidywać, co nas czeka w polityce w 2018 roku. Dlatego cofnijmy się w czasie i przypomnijmy, co mówili przed rokiem. Jaką wtedy przed Polską widzieli przyszłość na dziś, w roku, który mija? Niby z przymrużeniem oka, ale jak teraz czytamy ich niektóre słowa, to ...Sami oceńcie.


Jest koniec 2016 roku. Mniej więcej od Andrzejek do stycznia różni astrologowie są pytani o to, co nas czeka w nadchodzącym, 2017, roku. Co czeka polityków, głównie Andrzeja Dudę i Beatę Szydło, ale też m.in. Ryszarda Petru, który wtedy był gwiazdą.

"To urodzony przywódca" – ocenia w "Fakcie" wróżka Anna Kempisty. Twierdzi, że to facet, który musi rządzić, choć jest trudny w negocjacjach. "Jego kariera się chybocze. Wcześniejsze wsparcie pęknie jak bańka mydlana. Powinien szybko zdecydować, by się wycofać i wyjść z twarzą, ale będzie chciał przeciągnąć sprawę. W polityce kariery nie zrobi" – przewiduje wróżka.

Przypomnijmy, to był koniec 2016 roku. Od prawie tygodnia Ryszard Petru nie jest już przewodniczącym .Nowoczesnej. Plus dla wróżki? Chyba tak.

"Jego zaplecze przestanie istnieć"
Na Twitterze pojawił się właśnie screen tych przepowiedni Anny Kempisty. Wynika z nich, że wszystkie plany prezydenta Dudy legną w gruzach, że w jego karierze coś umrze, że powinien uważać na najbliższe 20 miesięcy. "Od prezydenta odwraca się jakiś mężczyzna i od tego momentu dzieje się źle. Jego zaplecze przestanie istnieć, zostanie sam" – głosi przepowiednia. Nomen omen. Kto wtedy, pod koniec 2016 roku, pomyślałby, że prezydent Andrzej Duda postawi się Jarosławowi Kaczyńskiemu i połowie PiS, a prawicowy internet zacznie upatrywać w nim zdrajcę?
"Nawet jeśli prezydent dotrwa do końca pierwszej kadencji, niektórzy mogą powątpiewać, czy swój urząd będzie sprawował z głową" – to z kolei fragment przepowiedni dr Piotra Piotrowskiego, prezesa Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dla Onetu.


Dla Nowa.tv astrolog mówił z kolei,
że prezydent "pod wyjątkowo nieszczęśliwą gwiazdą on się urodził". – To tak jakby zmierza do tego, że on ten urząd może stracić – stwierdził.

"Jej losy będą się ważyć kilkakrotnie"
Co z premier Szydło? Według Anny Kempisty, na nią też w 2017 roku miały przyjść trudne dni, a jej notowania spaść. "Znajdzie się o włos od straty stanowiska, ale je utrzyma" – brzmi przepowiednia, która nabiera znamion proroczej w momencie, gdy od tygodni wraca temat, czy premier nie pożegna się ze stanowiskiem.

Zresztą, podobnie widzieli to inni. "Za sprawą Urana losy Beaty Szydło w 2017 r. będą się ważyć kilkakrotnie" – to wizja dr Piotra Piotrowskiego. Ten astrolog wykluczył jednak, by stanowisko po Beacie Szydło – jeśli zostanie jej odebrane – przejął Jarosław Kaczyński. Dlaczego? Tu pojawił się długi wywód o poczuciu strachu prezesa PiS – nie tylko o władzę i utratę kontroli, ale również o własne zdrowie. W listopadzie właśnie, gdy faktycznie sporo się o jego zdrowiu mówi.
Piotr Piotrowski
dla Onet.pl

"Dynamika działań prezesa PiS nie osłabnie. Będzie jednak motywowana nie tyle omnipotentnym przekonaniem o słuszności swoich racji, co podsycane było dotąd przez Plutona, ile lękiem, poczuciem zagrożenia oraz strachem przed utratą kontroli". Czytaj więcej

Jest jeszcze Antoni Macierewicz. Rok temu też chyba nikt by nie uwierzył, że jakieś chmury mogą zbierać się nad jego głową. A wróżka Kempisty stwierdziła, że straci stanowisko. Oczywiście, nic takiego się nie wydarzyło, ale temat ostatnio był głośnyTu pisaliśmy o spekulacjach, jjakoby szef MON po rekonstrukcji rządu mial zostać marszałkiem Sejmu.

"Jego kariera przeminie"
Wróżka i astrolog ocenili wielu polityków. Nie wszystkie ich słowa pasują do obecnej rzeczywistości.

"Gwiazdy nie wróżą dobrze polskiej scenie politycznej na nadchodzący rok. Premier Szydło czeka wstrząs, a prezes Kaczyński może utracić kontrolę nad partią, która będzie brnąć w dalsze konflikty. KOD nie osiągnie wiele, a Polska – na co wskazuje horoskop – zmierza szybkim krokiem ku rewolucji, niekoniecznie pokojowej" – tak Onet podsumował przepowiednie dr Piotrowskiego. Rewolucji nie było, trudno też wyobrazić sobie dziś, by prezes miał stracić kontrolę nad PiS.

Z kolei minister Konstanty Radziwiłł miał, na przykład, według Anny Kempisty, szukać szczęścia za granicą, a Anna Zalewska zostać przesunięta na inne stanowisko.

Ale umówmy się, rok jeszcze się nie skończył. Wróżka stwierdziła za to, że kariera Mateusza Kijowskiego przeminie. I pokłosie tego właśnie mocno obserwujemy w ostatnich dniach.

Nic, tylko czekać, co będzie dalej. Z przymrużeniem oka najlepiej, choć, jak widać, czasem może niekoniecznie. Na pewno jednak nie spełniła się wizja jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego, który – owszem – stwierdził, że opozycja będzie słaba, a PiS silny, ale według jego niego bardzo miał się uaktywnić SLD.

"Powróci Aleksander Kwaśniewski i wyjdzie z pewnymi propozycjami. Będzie chciał stworzyć środek między PO czy partią Ryszarda Petru a PiS-em. Jednak PiS wygra następne wybory, choć będzie rządził w koalicji" – przepowiadał dla se.pl. I chyba nikt o tym "środku" w tym roku w ogóle nie słyszał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

JEST WEEKEND!

POPKULTURA 0 0Wielka niespodzianka w ostatnim sezonie "Wikingów". Pojawi się w nim mocny, polski akcent
DAD:HERO 0 0Znamy świąteczne premiery Netflixa. Da się przeżyć święta bez „Kevina samego w domu” – oto 5 opcji
Diverse 0 0Na pewno masz w szafie ubrania z ich logo. Teraz będą w nich jeździć uczestnicy Rajdu Dakar
0 0Polacy nie potrafią wycenić ani własnej, ani cudzej pracy. Wyżej od człowieka cenimy maszynę
POLECAMY 0 0Uczeń jak mistrz. Oto poseł, który zastąpił Piotrowicza i kroczy jego ścieżką
0 0Takiej inwestycji Zakopane nie widziało. Ksiądz buduje "galerię handlową" przy kościele i Krupówkach
Volvo 0 0Ten samochód to fenomen. Wielu próbowało zrobić podobny, udało się tylko jednej marce
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
dad:HERO 0 0Pierwsze 5 lat jest najważniejsze dla relacji ojca z synem. Przekonałem się o tym na własnej skórze
0 0"Zachwycisz się". Igor Herbut nagrał poruszającą piosenkę dla synka. Zdradził też jego imię
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Prestiżowa nagroda dla Sekielskiego. Ale widać, że odniósł też inny sukces