PSL jednak nie utonie? Jak twierdzi RMF FM, do klubu parlamentarnego ma dołączyć aż sześciu posłów

To dwaj z sześciu posłów, któzy według nieoficjalnych informacji mają zasilić sejmowe szeregi PSL i uchronić je od degradacji.
To dwaj z sześciu posłów, któzy według nieoficjalnych informacji mają zasilić sejmowe szeregi PSL i uchronić je od degradacji. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Przedpołudniowe informacje mówiły o tym, że groźba utraty kluby parlamentarnego przez Polskie Stronnictwo Ludowe jest bardzo realna. Wszystko to miałoby być spowodowane przez odejście z partii Mieczysława Baszko, który ma dołączyć do obozu Zjednoczonej Prawicy. Jednak jak wynika z informacji dziennikarza RMF FM, szefostwo partii znalazło sposób na uratowanie się. Choć trzeba przyznać, że transfery są zadziwiające.

Sejmowe szeregi PSL-u mają zostać zasilone aż sześcioma posłami – takie nieoficjalne informacje podaje dziennikarz radia RMF FM. A chodzi dokładnie o czterech posłów Unii Europejskich Demokratów: Stefana Niesiołowskiego, Jacka Protasiewicza, Stanisława Huskowskiego i Michała Kamińskiego. Dwaj inni posłowie mają pochodzić z innej partii. Jeżeli ten manewr szefostwa Polskiego Stronnictwa Ludowego powiódłby się, oznaczałoby to utrzymanie się partii w gronie klubów parlamentarnych.
Przypomnijmy, że utrata tego miana i spadek do grona kół poselskich, PSL miałoby "zawdzięczać" odejściem Mieczysława Baszko do "Porozumienia" Jarosława Gowina. W sejmowych kuluarach mówi się, że poseł miałby dostać rządową posadę – pełnomocnika do spraw Wschodu.
Trwa ładowanie komentarzy...