Amerykańscy agenci postanowili aresztować lekarza polskiego pochodzenia. W USA mieszka od 40 lat, grozi mu deportacja

Lekarz polskiego pochodzenia mieszkający w USA od 40 lat, został zatrzymany i grozi mu deportacja.
Lekarz polskiego pochodzenia mieszkający w USA od 40 lat, został zatrzymany i grozi mu deportacja. Fot. twitter.com/FOX17
Amerykańskie służby aresztowały Łukasza Niecia, 43-letniego lekarza pochodzącego z Polski. Pomimo tego, że krajem w którym się urodził ma niewiele wspólnego, grozi mu deportacja. A wszystko przez... no właśnie nie wiadomo jaki był powód aresztowania.

Aresztowany Łukasz Niec miał kilka lat, gdy z rodzicami i siostrą przeprowadził się do USA. Tam spędził dzieciństwo, ukończył szkoły oraz studia medyczne. Od lat jest cenionych internistą w szpitalu w Kalamazoo w stanie Michigan – tak lekarza polskiego pochodzenia od 40 lat mieszkającego w USA, opisuje lokalna telewizja Wood 8 TV.

W ostatni wtorek, gdy Niec odpoczywał po tygodniu dyżurów w swoim domu w Michigan, do drzwi zapukali agenci ICE (federalna Agencja ds. Imigracji i Egzekwowania Ceł). Lekarz został zatrzymany i trafił do aresztu. Według amerykańskiego prawa grozi mu deportacja do Polski. Łukasz Niec przebywa w USA legalnie na podstawie tzw. zielonej karty. Jak podkreśla jego rodzina, mężczyzna nie ma w naszym kraju żadnej rodziny, ani znajomych. Nie mówi także po Polsku. Agenci nie podali powodu aresztowania. Jak podejrzewa rodzina Niecia, może to mieć związek z wykroczeniami jakie popełnił przed laty. Jako nastolatek został ukarany za zniszczenie mienia o wartości poniżej 100 dolarów i posiadanie skradzionego mienia - podaje serwis mlive.com. Jednak według amerykańskich przepisów, sprawy ulegają zatarciu po 20 latach. Ponadto, dziesięć lat temu przyznała się do do prowadzenia pod wpływem alkoholu, jednak sprawa została oddalona na podstawie ugody sądowej. Podejrzewano go także o stosowanie przemocy domowej, ale sprawę umorzono.
Jak na razie, sąd nie wydał zgody na wypuszczenie 43-latka za kaucją. W ostatnim czasie, prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapowiedział zaostrzenie kursu wobec imigrantów. Jak widać, może to też dotyczyć tych, którzy do USA przyjechali 40 lat temu.

źródło: woodtv.com
Trwa ładowanie komentarzy...