Tyle było zapowiedzi delegalizacji "Dumy i Nowoczesności". Mają się świetnie i właśnie... rekrutują członków

Fot. screen z youtube.com/Duma i Nowoczesność
Tyle było ostrych zapowiedzi, że w Polsce nie ma miejsca na odradzający się faszyzm. Tyle padło deklaracji, że Stowarzyszenie "Duma i Nowoczesność" zostanie zlikwidowane. I co? Po trzech tygodniach od wybuchu afery wywołanej reportażem "Superwizjera" o neonazistach świętujących urodziny Adolfa Hitlera, Stowarzyszenie to... zaprasza do siebie nowych członków.

"Jest wniosek od delegalizacje neonazistów" – ogłosił 23 stycznia wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki (pisownia oryginalna). Pochwalił się przy tym, że w związku z reportażem "Superwizjera" TVN zatrzymane zostały 3 osoby.
Czasu od tego wpisu trochę już minęło. Zatrzymane osoby są już na wolności. Zaś Stowarzyszeniu nikt krzywdy żadnej nie zrobił. Wręcz przeciwnie – ma się ono świetnie i zaprasza nowych członków.

"(...) poszukujemy członków, którzy w każdej sytuacji walczą dla Polski, a nie uciekają po medialnej manipulacji mediów, a w szczególności stacji TVN."

din.org.pl
Te słowa to fragment oświadczenia skierowanego głównie do wiceprzewodniczącego "Dumy i Nowoczesności" Jacka Lanusznego, który po reportażu TVN zrezygnował ze swojej funkcji. Lanuszny był jednym z głównych bohaterów materiału "Superwizjera", jest on szefem Ruchu Narodowego na Śląsku oraz asystentem posła Roberta Winnickiego. Jego koledzy ze Stowarzyszenia najwyraźniej mają do niego żal, że się od nich odciął.

"Uzasadnienie Pana rezygnacji z funkcji Zastępcy Przewodniczącego i członka stowarzyszenia Duma i Nowoczesność jest oczywiście bezzasadne, gdyż stowarzyszenie Duma i Nowoczesność nie było organizatorem urodzin Adolfa Hitlera 13 maja 2017 r. w Wodzisławiu Śl., nie planowało tego wydarzenia, a zarząd stowarzyszenia nie wyraził zgody na organizacje takiej imprezy. Pan także był w tym czasie w zarządzie DiN i sam Pan wie, że takiej zgody nie było".

din.org.pl
Stowarzyszenie "Duma i Nowoczesność" straszy przy tym dziennikarzy – media, które będą podawać, iż to ono było organizatorem obchodów urodzin Adolfa Hitlera, "zostaną pociągnięte do odpowiedzialności karnej".

Na zaproszenie do członkostwa w Stowarzyszeniu uwagę zwrócił Bertold Kittel, jeden z autorów reportażu o neonazistach.
"Duma i Nowoczesność" zaś ma się na tyle dobrze, że zapowiada zwołanie Walnego Zgromadzenia Krajowego – na nim Jacek Lanuszny miałby zostać odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego i skreślony z listy członków.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.