Mateusz Morawiecki ujawni całą prawdę o zwrocie nagród. Ministrowie dostali ultimatum

Kancelaria premiera chce ujawnić zbiorczą listę o tym, kto z ministrów zwrócił nagrody na rzecz Caritasu.
Kancelaria premiera chce ujawnić zbiorczą listę o tym, kto z ministrów zwrócił nagrody na rzecz Caritasu. fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Kancelaria premiera zamierza opublikować informację o zwrocie nagród przez ministrów – dowiedziało się RMF FM. Przekazał to stacji Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Ministrowie mają czas do połowy maja, by przekazać nagrody na Caritas – jak przykazał Jarosław Kaczyński.


Informacja o zwrocie nagród będzie zbiorcza – poinformował Sasin. Wtedy okaże się, kto oddał nagrodę, a kto nie, by nie było żadnych wątpliwości, że wszyscy zwrócili premie, tak jak się do tego zobowiązali. Nagrody mają być zwracane od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości, czyli za okres dwóch lat.

By żaden polityk nie miał wątpliwości, ile dokładnie ma zwrócić, ministerstwa przygotują dla nich zestawienie, kto i ile dostał poza zasadniczym wynagrodzeniem. Jeden z ministrów nieoficjalnie już przyznał, że nie będzie w stanie jednorazowo zwrócić kwoty, gdyż go na to nie stać.

Dlaczego pieniądze nie wrócą jednak do państwowej kasy? Jak tłumaczył marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wszyscy ministrowie już wypełnili PIT-y i odliczyli sobie darowiznę na rzecz Caritas od podatku. O to, czy zwróciła nagrodę, została też zapytana była premier Beata Szydło. Jednak nie odpowiedziała dziennikarzom, którzy na nią czekali.


Przypomnijmy, w ramach nagród rozdano łącznie ponad 2 mln zł. Jak ujawnił Krzysztof Brejza, Beata Szydło sama sobie przyznała nagrodę 65 tys. zł.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"