"Mam nadzieję, że zobaczę Ziobrę przed Trybunałem Stanu". Paweł Deresz ostro o kulisach ekshumacji jego żony

Paweł Deresz napisał na Facebooku, że wbrew jego woli, dokonano ekshumacji jego zmarłej w katastrofie smoleńskiej żony.
Paweł Deresz napisał na Facebooku, że wbrew jego woli, dokonano ekshumacji jego zmarłej w katastrofie smoleńskiej żony. fot. Agata Grzybowska/Agencja Gazeta
"Niestety stało się. Dziś o trzeciej nad ranem miała miejsce ekshumacja. Prokuratura nie ustąpiła. Po trupach do celu. Tylko do jakiego? Mam nadzieję, że dożyję dnia, kiedy zobaczę pana Ziobro przed Trybunałem Stanu"– napisał Paweł Deresz na Facebooku.

Paweł Deresz już w 2016 apelował, by uszanować jego ból i żałobę po zmarłej w katastrofie smoleńskiej Jolancie Szymanek-Deresz. Nie przyniosło to jednak żadnego skutku. Mimo że później zwrócił się do sądu, który orzekł, że decyzja prokuratury może być niezgodna z prawami człowieka. Sprawa trafiła do Trybunału Konstytucyjnego. Prokuratura jednak nie czekała na jego orzeczenie i śledczy dokonali ekshumacji o trzeciej nad ranem 17 kwietnia.

PAWEŁ DERESZ : Niestety stało się. Dziś o trzeciej nad ranem miała miejsce ekshumacja. Prokuratura nie ustąpiła. Po...

Opublikowany przez Piotr Zygarski 17 kwietnia 2018
Informowaliśmy o raporcie podkomisji smoleńskiej. Antoni Macierewicz podczas jego prezentacji twierdził, że jako pierwsze z raportem zapoznały się rodziny smoleńskie. – Pan Macierewicz zapewne kłamie, bo do mnie nie dotarło zaproszenie na jakiekolwiek spotkanie – powiedział w rozmowie z naTemat Paweł Deresz.

Pisaliśmy też o poruszającej rozmowie z Izabellą Sariusz-Skąpską, która opowiedziała jak władza PiS naruszyła spokój jej zmarłego ojca Andrzeja, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Eksumacja była obowiązkowa, rodzinie grożono też sankcjami w razie ujawnienia ich szczegółów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...