Elisabeth Revol we wzruszającym wpisie wspomina Tomasza Mackiewicza. "Myślę, jak żyć po tej tragedii"

Elisabeth Revol psychicznie nadal nie może dojść do siebie.
Elisabeth Revol psychicznie nadal nie może dojść do siebie. Fot. Twitter / Eryk Mistewicz
"Jestem w środku burzy. Myślę, jak żyć po tej tragedii" – napisała na swoim Facebooku Elisabeth Revol. Minęły trzy miesiące odkąd polscy ratownicy weszli po Francuzkę pod szczyt Nanga Parbat. Trzy miesiące od tragicznej śmierci Tomasza Mackiewicza. We wzruszającym wpisie Revol przekazała emocje, które towarzyszą jej od czasu styczniowych wydarzeń.

Himalaistka pisze w nim o emocjach, które w dalszym ciągu prześladują ją w związku z tragedią. "Trudno odpowiedzieć mi na wiele wiadomości, a ludzie pytają jak się czuję. Jestem w środku burzy. Myślę jak żyć po tej tragedii, jak nie myśleć o tym codziennie, jak nie zamykać się w sobie, nie żyć samotnie" – czytamy w pierwszych słowach wpisu.
Wspomina również, że kiedy tylko adrenalina opada, pojawiają się problemy emocjonalne. "Wybraliśmy się z Tomkiem, by żyć w fantastycznym świecie wolności absolutnej. Szekspir pisał, że jesteśmy zrobieni z tego samego materiału, co nasze sny" – kończyła Revol

Od strony fizycznej Revol ma się dobrze. Francuscy lekarze wykonali terapię rozszerzania naczyń krwionośnych, dzięki czemu uratowali palce i stopę himalaistki przed amputacją. Gorzej ze sferą psychiczną. Styczniowa tragedia, w której zginął Tomasz Mackiewicz bardzo silnie odbiła się na kondycji psychicznej himalaistki.

Elisabeth Revol udało się ujść z życiem dzięki misji ratunkowej Adama Bieleckiego i Denisa Urubki, którzy "przechwycili" ją na wysokości około 6000 m n.p.m. Poważnie choremu Mackiewiczowi nie udało się zejść poniżej 7200 m n.p.m. Zmarł.

źródło: sport.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna".[/b] Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna". Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Zachód rezygnuje z diesli. [b]Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Zachód rezygnuje z diesli. Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.