Do czterech razy sztuka. Ta wpadka z "Koła Fortuny" przejdzie do historii programu

Było blisko, a jednak się nie udało. 3 próby odpowiedzi na pytanie w "Kole fortuny" skończyły się niepowodzeniem.
Było blisko, a jednak się nie udało. 3 próby odpowiedzi na pytanie w "Kole fortuny" skończyły się niepowodzeniem. Fot. screen ze strony vod.tvp.pl
Odpowiedź wydawała się prosta jak drut. A jednak coś poszło nie tak. Wpadka z odcinka 217 "Koła Fortuny" staje się hitem internetu. No bo jak można nie znać Bogusława Lindy? Ano można…


Jakoś na "B"
Troje uczestników, kategoria hasła: "aktor" i odsłonięte cztery spółgłoski. Ale nawet po tych tylko paru literkach nie było trudno domyślić się, o jakiego artystę chodzi w pytaniu. Pani Agnieszka też zapewne wiedziała, ale gdy tylko na głos powiedziała "Bolesław Linda" to aż się złapała za głowę.

Właściwie mogła być pewna, że kolejni uczestnicy tego odcinka "Koła Fortuny" w TVP2 wykorzystają jej fatalną pomyłkę. Po chwili jednak się okazało, że jej wpadka zapoczątkowała serię następnych. Kolejna uczestniczka, Iwona, podała piątą literę - "B". Oczywiście spółgłoska znalazła się na tablicy, ale znów się nie udało.

Gdy powiedziała "Bronisław Linda", to nawet uniosła rękę w geście triumfu. Po chwili jednak się zorientowała, że to nie to imię.
Prowadzący program Rafał Brzozowski poprosił zatem kolejnego uczestnika, Sławomira, by podał jedną z liter hasła. Ten zaś wymienił spółgłoskę "Z", jakiej próżno szukać w imieniu i nazwisku aktora, o którego pytano w programie. I tak "Koło Fortuny" zatoczyło... koło. Pani Agnieszka po raz kolejny stanęła przed szansą i tym razem udzieliła właściwej odpowiedzi.
"Co wy wiecie o kręceniu kołem, panie Bronisławie" – skomentował Brzozowski, usiłując naśladować charakterystyczny głos Bogusława Lindy.


Pustka w głowie
Teleturniejowe wpadki bardzo często robią w internecie furorę. Czasem rzeczywiście trudno uwierzyć, jak można nie znać odpowiedzi na tak proste pytanie. Trzeba jednak pamiętać, że telewizja od środka może być paraliżująca. – Nie dziwi mnie, że niektórzy uczestnicy nie radzą sobie ze stresem, który ich paraliżuje i powoduje pustkę w głowie – wyjaśniał w rozmowie z naTemat dr Grzegorz Ptaszek, z Katedry Socjologii Gospodarki i Komunikacji Społecznej AGH w Krakowie.

źródło: vod.tvp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze