Nowe dowody w sprawie Dody. Piosenkarce i jej mężowi może grozić nawet 8 lat więzienia

Dodzie grozi 8 lat więzienia za składanie fałszywych zeznań. Prokuratura twierdzi, że ma mocne dowody przeciwko piosenkarce.
Dodzie grozi 8 lat więzienia za składanie fałszywych zeznań. Prokuratura twierdzi, że ma mocne dowody przeciwko piosenkarce. Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Dorota R.-S. oraz jej mąż Emil S. są oskarżeni o składanie fałszywych zeznań. Choć oboje odpierają zarzuty i nie przyznają się do winy, to prokuratura - jak dowiedział się portal TVP.Info - ma w ręku nowe dowody w tej sprawie. Dodzie grozić może nawet 8 lat więzienia.


Aby wyłudzić milion
Przeciwko Dodzie toczy się śledztwo w sprawie domniemanego stosowania gróźb w stosunku do jej byłego partnera Emila H. Już za samo to piosenkarce może grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Ale to nie koniec jej kłopotów, bo prokuratura oskarża ją dodatkowo o składanie fałszywych zeznań, za co Doda mogłaby trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Doda została zatrzymana przez policję w listopadzie zeszłego roku. Miało to związek z głośną sprawą domniemanego wymuszenia na Emilu H. zapłaty ponad miliona złotych przy współpracy z gangsterami. Wiosną sprawę opisała "Gazeta Finansowa". Gangsterzy mieli przychodzić do biura H. z żądaniami. Doda i producent "Pitbulla" Emil S. mieli zapłacić gangsterom 300 tys. zł, by wyłudzić od byłego partnera piosenkarki milion złotych. Według informacji "GF" to właśnie Emil S. miał finansować działania gangsterów.

Mocne dowody
Zarówno Doda jak i Emil S. nie przyznają się do winy i twierdzą, że nie spotykali się z gangsterami i nie zlecali im żadnej pracy. Jednak prokuratura ma mocne dowody. – Dysponujemy obiektywnym materiałem potwierdzającym zdarzenia, które kwestionują podejrzani, m.in. logowaniami ich telefonów oraz zdjęciami, których autentyczność została potwierdzona – powiedział dla TVP Info prokurator Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Telefony Dody, Emila S. i zaangażowanych w sprawę gangsterów logowały się 13 grudnia 2016 r. w tym samym miejscu, co ma być potwierdzeniem spotkania w hotelu Marriott. Dodatkowo jeden ze świadków postanowił skorzystać z okazji i zrobił sobie w hotelu pamiątkową fotografię z piosenkarką.


Śledczy zastosowali wobec piosenkarki 100 tys. zł poręczenia majątkowego i zakaz opuszczania kraju. I Doda w najbliższym czasie zagranicę się nie wybiera – nie zabiera głosu w sprawie nowych zarzutów, tylko zaprasza na Polsat SuperHit Festiwal ze swoim udziałem.
Konferencja

Królowa jest tylko jedna. I jak Doda zaprasza, to trzeba oglądać! Zapraszamy już jutro o 12:00

Opublikowany przez Polsat SuperHit Festiwal 8 maja 2018
źródło: TVP Info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Po rozwodzie też możesz być dobrym ojcem. Musisz pamiętać o kilku rzeczach – wiem z doświadczenia
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką
0 0Gdańsk z prestiżową nagrodą. Miasto rządzone przez Dulkiewicz dostanie 50 tys. euro
0 0500+ już się wypaliło. Wystarczył rok, by w Polsce żyło prawie pół miliona więcej skrajnie biednych
HYDEPARK 0 0Nie mogłem w to uwierzyć. Dostałem nagrodę za najlepszy tatuaż na najważniejszej imprezie
0 0Pierwsza taka seria podcastów w Polsce. Ich tematami będą dziennikarskie śledztwa

NA ŚWIECIE

POLECAMY 0 0"Nokaut przez KO". Wyjaśniamy, dlaczego na Pomorzu to PiS przegrało wybory
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Na marszałka Senatu tylko Brejza! PO nie może zmarnować funkcji trzeciej osoby w państwie
0 0Startował w Gdańsku, teraz znokautował rywali na Podkarpaciu. Tajemnica sukcesu Grzegorza Brauna
TYLKO W NATEMAT 0 0Był kandydatem KO do Sejmu. W tej komisji dostał okrągłe zero głosów, chociaż głosował na... siebie