Wycieczka "dzieci gorszego sortu" nie została wpuszczona do Sejmu. W tym samym czasie poseł PiS oprowadzał swoją grupę

Wycieczka z rydy Śląskiej nie została wpuszczona na teren Sejmu. Wszystko z powodu zarządzenia marszałka Marka Kuchcińskiego.
Wycieczka z rydy Śląskiej nie została wpuszczona na teren Sejmu. Wszystko z powodu zarządzenia marszałka Marka Kuchcińskiego. Fot. Twitter / Jan Grabiec
Wciąż trwa podział na lepszy i gorszy sort Polaków. Niemal w tym samym momencie, gdy poseł Prawa i Sprawiedliwości oprowadzał wycieczkę dzieci po gmachu parlamentu, inne dzieci odbiły się od strażnika przy bramie na teren Sejmu. Nie weszły, bo marszałek Marek Kuchciński zabronił ich wpuszczać.


– To nie jest tak, że wycieczkę szkolną zgłasza się na dwa-trzy dni przed terminem i już można wchodzić. Każdą wycieczkę szkolną trzeba zgłosić na kilka miesięcy naprzód, zarezerwować termin i dopiero planować wyjazd – tłumaczy w rozmowie z naTemat poseł Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. To, o czym mówi poseł brzmi rozsądnie, przecież nie można dopuścić do tego, żeby po Sejmie biegały setki młodzieży, musi być jakiś porządek. Problem w tym, że czasem nawet zgłoszone wycieczki nie zostają wpuszczone na teren parlamentu.
Jan Grabiec opublikował w czwartek tweeta, na którym są dwa zdjęcia. Jedno przedstawia wycieczkę szkolną oprowadzaną przez posła PiS. Na drugim widać inną wycieczkę, stojącą przy bramie wjazdowej na teren parlamentu. Dalej uczniowie nie przeszli, bo Straż Marszałkowska na podstawie zarządzenia marszałka Marka Kuchcińskiego ich nie wpuściła. Dlaczego? Pośród dzieci widać stojącego Borysa Budkę.

– Przecież to jest niepoważne. Dyrekcja szkoły zorganizowała wyjazd dzieci, zebrała chętnych, zapłacono za autokar, może nawet za jakiś nocleg w Warszawie. Dzieci poniosły koszt z myślą, że zobaczą Sejm, a tymczasem ich nie wpuszczono. Pewnie, jest ładna pogoda, mogły iść do Łazienek, ale nie z taką myślą jechały do Warszawy – oburza się Jan Grabiec.
Dlaczego inne dzieci weszły z posłem PiS na teren Sejmu? Prawdopodobnie była to wycieczka refundowana. – Każdy poseł może raz przyprowadzić wycieczkę szkolną, koszty przejazdu są pokrywane z budżetu Kancelarii Sejmu – tłumaczy Grabiec. On sam taką wycieczkę wprowadzał już w tym roku. – Ale marszałek Kuchciński nie ma prawa zakazywać wstępu zgłoszonych wcześniej wycieczek na teren Sejmu. Pan Kuchciński przekracza swoje uprawnienia, będziemy próbowali uzyskać wyjaśnienie, na jakiej podstawie wydał zakaz wejście na teren parlamentu. Przecież te dzieci nie stanowią zagrożenia, to nie są terroryści – tłumaczy poseł Platformy Obywatelskiej.
Internauci komentując post Grabca zauważają, że decyzja marszałka może mieć bardzo duże znaczenie dla opozycji. "Myślę, że licealiści z Rudy Śląskiej, pomimo iż do Sejmu nie weszli, nie zmarnowali dnia. Wrócą do domów bogatsi o doświadczenie jak wygląda współczesna demokracja, że jesteśmy dzieleni na lepszych i gorszych zupełnie bez powodu. Oby wrócili gotowi zmieniać Polskę na lepsze" – pisze jedna z komentujących.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
INN:Poland 0 0Sieć 5G to nie tylko szybszy Netflix. To również ochrona amazońskich lasów deszczowych
0 0To nie będą tanie święta. Polacy w tym roku będą musieli wydać krocie
Diverse 0 0Na pewno masz w szafie ubrania z ich logo. Teraz będą w nich jeździć uczestnicy Rajdu Dakar
INN:Poland 0 014 prostych sposobów na bardziej ekologiczne życie. Od tego warto zacząć

TYLKO W NATEMAT

0 0Nie możesz pojąć, dlaczego PiS stawia na Pawłowicz i Piotrowicza? Eliza Michalik ma teorię
0 0"Znów muszę bronić Polski". Patryk Jaki w swoim żywiole, sprawdziliśmy jego aktywność w PE
0 0Prof. Jerzy Bralczyk ocenił pierwsze posiedzenia nowego Sejmu
0 0"Kaczyński jest wam wdzięczny". Posłowie Lewicy wsparli PiS w ważnym głosowaniu
0 0Wielka niespodzianka w ostatnim sezonie "Wikingów". Pojawi się w nim mocny, polski akcent
0 0Ważył 900 gramów i... uratował życie swojego brata. Lekarze nazwali to cudem
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Volvo 0 0Ten samochód to fenomen. Wielu próbowało zrobić podobny, udało się tylko jednej marce