Suknia ślubna, bukiet panny młodej, pierścionek. Księżna Diana była obecna na książęcym ślubie w wielu gestach

Księżna Diana była obecna na ślubie księcia Harry'ego w wielu gestach.
Księżna Diana była obecna na ślubie księcia Harry'ego w wielu gestach. Fot. Facebook / Prince Harry
Równie długi tren sukni ślubnej, co u księżnej Diany. Ulubione kwiaty matki pana młodego w bukiecie Meghan Markle i w przystrojeniu kaplicy. Diamenty należące do zmarłej księżnej w pierścionku zaręczynowym panny młodej. Takimi gestami nowożeńcy oddali szacunek byłej żonie księcia Karola.

Obserwatorzy ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle spekulują, że wolne miejsce obok księcia Williama specjalnie zostało pozostawione puste. Miał to być symboliczny gest nowożeńców, którzy w ten sposób chcieli oddać hołd zmarłej mamie pana młodego - księżnej Dianie. Prawda, jak to zwykle bywa, jest jednak bardziej prozaiczna. Miejsce było wolne po to, by królowa Elżbieta mogła bez trudu obejrzeć całą ceremonię.
Nowożeńcy oddali jednak hołd księżnej Dianie na kilka innych sposobów. Po pierwsze, tren sukni ślubnej Meghan Markle był równie długi, co ten, który nosiła mama księcia Harry'ego w dniu swojego ślubu z księciem Karolem w 1981 roku.
Niezapominajki w bukiecie panny młodej oraz białe róże, którymi przystrojono kaplicę również nie wzięły się z przypadku, czy wizji dekoratora. W przeszłości były to ulubione kwiaty królowej ludzkich serc.

W czasie zaręczyn książę Harry podarował Meghan Markle pierścionek wysadzany diamentami. Część z nich należała kiedyś do księżnej Diany. – To bardzo ważne dla mnie, by wiedzieć, że ona jest częścią nas – powiedziała po zaręczynach księżna Sussex.

Świat zapamięta książęcy ślub z co najmniej kilku powodów. Jeden z nich to żywiołowe kazanie biskupa Michaela Curry'ego, który zdaniem wielu skradł całą ceremonię. Memem stała się już mina Chelsy Davy, byłej dziewczyny księcia Harry'ego. My, Polacy - być może - najlepiej zapamiętamy jednak spadek Termaliki z Ekstraklasy, czyli zabawny tweet Zdzisława Kręciny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"