Kuźmiuk chciał mówić o niepełnosprawnych, a wyszło po prostu śmiesznie. "30 dni w Sejmie zostawia ślady w psychice"

Dla Zbigniewa Kuźmiuka protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie jest "motywowany politycznie".
Dla Zbigniewa Kuźmiuka protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie jest "motywowany politycznie". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
We wtorek europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, udzielił wywiadu dla Radia Maryja. Wyszło... groteskowo, bo polityk chyba niechcący skrytykował nie tylko siebie, ale i wszystkich swoich kolegów i koleżanki. – Ponad 30 dni w zamkniętym budynku to nie jest rzecz przyjemna i na pewno zostawia ślady w psychice i na zdrowiu niepełnosprawnych – zauważył Kuźmiuk. Jego zdaniem protestujący "uzyskali bardzo dużo z postulatów, które ogłaszali na początku protestu".

Kuźmiuk mówił również o tym, że protest uniemożliwia normalne funkcjonowanie Sejmu. Dodał również, że państwo polskie nie wstydzi się osób niepełnosprawnych, a protestującym zapewnia godziwe funkcjonowanie.
Z jednej strony polityk PiS docenił wytrwałość protestujących, a z drugiej nadał protestowi charakter polityczny. – Gdyby to był normalny protest, jaki zdarzał się do tej pory bardzo często, to protestujący podziękowaliby rządowi za zrealizowanie tych postulatów oklaskami – mówił Kuźmiuk. Europoseł PiS odniósł się do niedawnej wizyty byłego prezydenta Lecha Wałęsy, który odwiedził niepełnosprawnych.

– Informacje, które napływają od dziennikarzy świadczą o tym, że jedna z protestujących chciała już odejść, ale posłanki opozycji wręcz ją przymusiły do tego, aby została – stwierdził Kuźmiuk. – Kolejne wizyty osób kojarzonych z opozycją, m.in. Lecha Wałęsy, pokazują, że jest to spór motywowany politycznie, a potrzeby niepełnosprawnych znajdują się daleko w tle, o czym mówię z ogromnym smutkiem – zarzekał się europoseł.

To nie pierwszy protest, który polityk PiS ocenia. Przypomnijmy, że Zbigniew Kuźmiuk "wsławił" się podaniem nieprawdziwych informacji w swoim felietonie dotyczącym protestu lekarzy rezydentów. "Domagamy się natychmiastowego sprostowania nieprawdziwych informacji w artykule. Podczas spotkania omawiany był tylko i wyłącznie temat przyśpieszania nakładów na OZ, nie zaś wynagrodzeń lekarzy rezydentów. Nagrania z przebiegu spotkania posiada Ministerstwo Zdrowia" – pisali wówczas oburzeni lekarze.


źródło: radiomaryja.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.