To miało być zwykłe zdjęcie prezydenta z reprezentacją. Nagle krzyknął Krychowiak: "rób zdjęcia!"

Prezydent Andrzej Duda przyjął w środę piłkarzy reprezentacji Polski w swojej letniej rezydencji w Jastarni – tu spotkanie na wieży widokowej prezydenckiego ośrodka.
Prezydent Andrzej Duda przyjął w środę piłkarzy reprezentacji Polski w swojej letniej rezydencji w Jastarni – tu spotkanie na wieży widokowej prezydenckiego ośrodka. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
To nie pierwsza taka sytuacja z udziałem Andrzeja Dudy. I za każdym razem tego typu zdarzenie budzi emocje. Jak napisał na Twitterze prezydencki fotograf, "dla PAD to norma, ale widać, że ciągle zaskakuje". Tym razem hitem internetu staje się fotografia wykonana w Jastarni, gdzie prezydent spotkał się z piłkarzami z kadry Adama Nawałki, którzy przygotowują się na Helu do mundialu w Rosji.

To miało być zwykłe okolicznościowe zdjęcie, do którego uczestnicy spotkania ustawiają się w kilku rządkach. Ale zanim prezydencki fotograf Jakub Szymczuk zdołał wszystkich ustawić do grupowej fotografii, piłkarz Grzegorz Krychowiak krzyknął: "rób zdjęcia, Prezydent pomaga znosić wózek!". I tak powstała ta fotografia.
Właśnie 24 maja mijają 3 lata od zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Przyznać trzeba, że takich gestów z jego strony przez ten czas widzieliśmy sporo.

Prezydent z refleksem
Wystarczy wspomnieć obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w 2016 r. Wówczas jedną z przemawiających uczestniczek Powstania zawiódł wzrok i nie była w stanie przeczytać tego, co miała na kartce. – Może przyjdzie jakiś harcerz i przeczyta, bo nie widzę… Na ochotnika, chłopcy! – poprosiła i pierwszy przybiegł właśnie Andrzej Duda. Podobnie było jeszcze przed zaprzysiężeniem, gdy podczas obchodów Święta Dziękczynienia prezydent-elekt złapał spadającą hostię. Później, także podczas uroczystości religijnych, Andrzej Duda z refleksem chwycił przewracający się obraz.

Siła obrazu
Wracając do Jastarni – typowe grupowe zdjęcie z piłkarzami i ich rodzinami też powstało. Andrzej Duda pochwalił się nim na swoim oficjalnym profilu.
Jakub Szymczuk prezydenckim fotografem został jesienią ubiegłego roku. Wcześniej przez 10 lat robił zdjęcia dla "Gościa Niedzielnego". W 2014 roku Szymczuk zdobył nagrodę Grand Press Photo za zdjęcia wykonane w czasie wydarzeń na ukraińskim Majdanie. Odkąd pracuje w Kancelarii Prezydenta, co jakiś czas na swoim profilu "Siła obrazu" fotograf prezentuje mniej typowe ujęcia z udziałem Andrzeja Dudy, jak choćby to z niezwykłą grą cieni w tle.
Trwa ładowanie komentarzy...