Tajemniczy wypadek byłego komendanta głównego. Obawia się o swoje bezpieczeństwo

Zbigniew Maj, były komendant główny policji (po lewej stronie, obok wiceministra Jarosława Zielińskiego) miał tajemniczy wypadek w Wielkopolsce.
Zbigniew Maj, były komendant główny policji (po lewej stronie, obok wiceministra Jarosława Zielińskiego) miał tajemniczy wypadek w Wielkopolsce. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Prosta droga, idealna pogoda – do tego wypadku dojść nie powinno. A jednak – w poniedziałek w Wielkopolsce niedaleko Konina doszło do zderzenia dwóch pojazdów – hondy i volkswagena. Tym drugim samochodem kierował były komendant główny policji, obecnie kandydat na prezydenta Kalisza, Zbigniew Maj.

Zaledwie dwa miesiące temu Zbigniew Maj został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i usłyszał 10 zarzutów korupcyjnych. Mimo to nie zrezygnował z politycznej kariery – kandyduje na prezydenta Kalisza i raz po raz pojawia się w mediach, ujawniając różne rewelacje ze swego zaledwie 3-miesięcznego urzędowania na stanowisku komendanta głównego policji.

Z obawami o bezpieczeństwo

Tuż po tym, jak usłyszał zarzuty, Zbigniew Maj zasugerował w wywiadzie, iż służby specjalne złożyły mu ofertę – jeśli obciąży jednego z ministrów rządu PO-PSL, nie będzie miał problemów. Jak łatwo się domyślić, Maj miał tę propozycję odrzucić. Stwierdził też, że o swoje dobre imię będzie walczyć na drodze prawnej.

W poniedziałek właśnie jechał wraz z żoną do adwokata, ale podróż tę przerwał wypadek. – Kobieta wyjechała prosto na nas. Nie miałem gdzie uciekać – relacjonuje Zbigniew Maj w rozmowie z "Fakt24".
Zbigniew Maj
b. komendant główny policji, kandydat na prezydenta Kalisza

Jechałem z wizytą do swojego mecenasa, a wiadomo, że służby szukały u mnie taśm. Piękna pogoda, prosta droga i dziwnym zbiegiem okoliczności kobieta uderzyła czołowo w mój samochód! Najważniejsze, że moja żona żyje.

wypowiedź dla Fakt24
Wielkopolska policja potwierdza, że takie zdarzenie miało miejsce w poniedziałek rano – w gminie Kościelec, na drodze dojazdowej do autostrady A2, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. W wypadku ranne zostały trzy osoby, jedna pozostała w szpitalu.

Komendant od totalnej czystki
Zbigniew Maj mówi, że obawia się o swoje bezpieczeństwo. Już wcześniej w wywiadach nieraz wskazywał, że może mieć wielu wrogów. – Wymieniłem 90 proc. kadry, rozbiłem klany policyjne, rodzinne, lobbystyczne. To były moje i tylko moje decyzje. Wymieniłem większość komendantów wojewódzkich i ich zastępców – wskazywał były szef KGP.
Przypomnijmy, że Zbigniew Maj był w kręgu zainteresowań CBA jeszcze zanim otrzymał nominację z rąk ówczesnego szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. W trakcie swojego krótkiego urzędowania zasłynął z totalnej czystki na stanowiskach dowódczych oraz z kuriozalnej konferencji, na której oprowadzał dziennikarzy po "biznancjum" urządzonym przez poprzednika.


źródło: fakt.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...