Kornel Morawiecki zrzuca maski kryjące prawdę o prawicy. Ojciec premiera wysuwa prorosyjskie żądania

Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego ujawnił prorosyjską twarz polskiej prawicy. Kornel Morawiecki żąda poprawy stosunków Polski z Kremlem.
Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego ujawnił prorosyjską twarz polskiej prawicy. Kornel Morawiecki żąda poprawy stosunków Polski z Kremlem. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W najnowszym wywiadzie udzielonym stacji RMF FM Kornel Morawiecki ostatecznie zrzucił maskę, kryjącą prorosyjskie nastawienie polskiej prawicy. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego wprost oznajmił, że Polska powinna... "zwrócić się do Rosjan o poprawę stosunków".

Na tym Kornel Morawiecki nie poprzestał. Na antenie RMF FM ojciec szefa koalicyjnego rządu Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia przekonywał, że dążenie do poprawy stosunków z Rosją – niezmiennie wrogo nastawioną wobec Zachodu – jest "sprawą narodową".

Swoją prorosyjską tyradę Morawiecki podparł przykładem podejrzewanego o ukrywanie związków z Kremlem prezydenta USA Donalda Trumpa. – Nasi politycy znaleźli się trochę w pułapce, bo jak widzimy, jakie są ruchy prezydenta Trumpa w stosunku do Putina, to Trump ma nam wyznaczać relacje między Polską a Rosją? Nie my sami? Nie bardzo mi się to podoba – oznajmił.

Przypomnijmy, iż na początku lipca ojciec Mateusza Morawieckiego udzielił wywiadu szerzącej putinowską propagandę agencji RIA Nowosti. I Kornel Morawiecki propagandę tę powielił, szczególnie komentarzami na temat rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Medialnym funkcjonariuszom Putina ojciec polskiego premiera mówił, że "Ukraińcy to naród bardzo podzielony", a "wschód Ukrainy bardziej ciąży ku Rosji". Ostro atakował też Ukraińców za ograniczanie nauczania języka rosyjskiego w ich ojczyźnie.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...