Rodzina Piotra Żyły. Ile lat mają dzieci skoczka?

Piotr Żyła ma dwójkę dzieci.
Piotr Żyła ma dwójkę dzieci. Fot. Sceen z Facebooka / Piotr Żyła
Ostatnie miesiące dla Piotra Żyły są dość burzliwe z racji trudnej sytuacji rodzinnej. Wszystko z powodu rozstania z żoną Justyną. Skoczek ma z nią dwójkę dzieci. Jak duże są?

Piotr Żyła ożenił się z Justyną Lazar, siostrą cioteczną Adama Małysza, w 2006 roku. Rok później urodziło się ich pierwsze dziecko, syn Jakub. W 2012 roku na świat przyszła córka Karolina. Jak to często bywa w takich przypadkach, syn skoczka chciałby pójść śladami swojego ojca.

11-letni dziś Jakub Żyła od czterech lat trenuje już skoki narciarskie. Rok temu chociażby wystąpił już na Międzynarodowym Konkursie Skoków Narciarskich Dzieci i Młodzieży – Memoriale im. Leopolda i Władysława Tajnerów Nadzieje Beskidzkie w Wiśle. Zajął 19. miejsce w 31-osobowej stawce.

Swojej dumy nie kryje ojciec. – Fajnie sobie radzi, więc się cieszę. Nie boi się skakać, może ma to po tacie. Skoki to bardzo fajny sport, zwłaszcza gdy można trzymać kciuki za własne dziecko – mówił jakiś czas temu Piotr Żyła.
Co ciekawe, również 6-letnia Karolina przejawia spore zainteresowanie skokami narciarskimi. Jeszcze w marcu tego roku Justyna Żyła pochwaliła się krótkim nagraniem pokazującym jej skok. Jednak najsłynniejsza historia związana z córką Żyłów związana jest z… kostką toaletową.


W 2013 roku Żyła pojawił się w Wiśle na imprezie rajdowej Castrol Edge Trophy, gdzie był gościem specjalnym. Wraz z Adamem Małyszem wziął udział w odcinku testowym. Jednak skoczek przyznał, że jego udział w rajdzie stał pod znakiem zapytania. – Córka zeżarła kostkę z kibla i musieliśmy jechać do szpitala – powiedział.
Kryzys w rodzinie
Tuż po igrzyskach igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, Justyna Żyła powiadomiła na Instagramie, że jej mąż ma kochankę. Tak rozpętała się burza medialna, a Justyna Żyła stała się ulubioną postacią tabloidów i portali plotkarskich. Kobieta zarzucała swojemu mężowi m.in. to, że w ogóle nie interesował się swoimi dziećmi.

Co więcej, kobieta wspomniała także, że Piotr Żyła ma mieć nieślubne dziecko ze swoją kochanką. W ostatnim poście małżonka po raz kolejny wspomniała o tym, że skoczek zaniedbuje swoje dzieci. "W wyznaczone dni, jak powiedziałeś, jesteś ojcem, reszta cię nie obchodzi" – napisała.

Przez dłuższy czas Żyła rzadko odnosił się do oskarżeń żony, ale w niedzielę (22 lipca) w programie TVN "Uwaga. Kulisy Sławy" przedstawił swój punkt widzenia. – Przyszedł czas, żeby podsumować, co się działo. Było kilka nieprawdziwych informacji na mój temat – mówił.

– Justyna poinformowała mnie, że ma innego partnera. Ona teraz chce znowu wrócić do mnie, a ja już nie chcę. Podjąłem decyzję o rozwodzie – podkreślił.

Zdementował posiadanie kochanki. – Informacja o kochance, nie wiem nawet skąd się wzięła. Nie było tak, że wyprowadziłem się i zostawiłem rodzinę, mieliśmy z Justyną problemy od dłuższego czasu, kłóciliśmy się o wszystko – zapewniał skoczek narciarski.

– Justyna kilka razy mnie spakowała, w końcu zabrałem swoje rzeczy i poszedłem w swoją stronę, ale nawet kiedy już nie mieszkałam z nią, ciągle przyjeżdżałem do dzieci, spędzałem z nimi każdą wolną chwilę – mówił Piotr Żyła.
Trwa ładowanie komentarzy...