"Poseł, który szczuje na policjantów". Policjant opisany przez Szczerbę złożył doniesienie

W piątek doszło do przepychanek słownych i nie tylko pod Sejmem. Jeden z policjantów czuje się zagrożony, bo poseł Szczerba wyjawił jego nazwisko. Funkcjonariusz miał szczególnie brutalnie potraktować jednego z demonstrantów.
W piątek doszło do przepychanek słownych i nie tylko pod Sejmem. Jeden z policjantów czuje się zagrożony, bo poseł Szczerba wyjawił jego nazwisko. Funkcjonariusz miał szczególnie brutalnie potraktować jednego z demonstrantów. Fot. Jędrzej Nowicki / Agencja Gazeta
Policja zawiadamia prokuraturę po tym, jak Michał Szczerba ujawnił personalia jednego z policjantów, którzy pod Sejmem starli się z protestującymi w obronie wolnych sądów. Funkcjonariusz czuje się zagrożony.

"Starszy aspirant Robert Sawera i obywatel Bartosz Adamczyk. Jeden z oddaniem służy władzy, drugi broni Wolne Sądy" – napisał na Twitterze poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba. Poniżej były dwa zdjęcia, na których starszy aspirant przydusza obywatela na chodniku podczas piątkowego protestu pod Sejmem.
– To jest nieodpowiedzialne zachowanie posła, który szczuje na policjantów, a jak się okazało tak naprawdę na ich rodziny – powiedział Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji podczas konferencji prasowej. – Nie jesteśmy sędziami we własnej sprawie – zaznaczył Ciarka, który zapowiedział, że historia znajdzie ciąg dalszy.

I rzeczywiście. – W związku z falą hejtu, której doświadczył starszy aspirant Robert Sawera, złożył on zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji komisarz Sylwester Marczak.

– Jako policjanci jesteśmy gotowi na wszystko, bo zdajemy sobie sprawę z ryzyka naszej służby, ale nasze dzieci i nasi bliscy się na to nie pisali – stwierdził Marczak. – Najnowsze orzecznictwo sądów nie uznaje zwykłych, szeregowych policjantów za osoby publiczne. Dlatego ich wizerunków nie można bezkarnie publikować – dodał rzecznik komendanta stołecznego policji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...