"Przesiąkłem złą energią, pogrzeb jak piknik". Takie głosy na prawicy po pogrzebie Kory

"Pogrzeb jak piknik" – takie komentarze po pogrzebie Kory pojawiły się na prawicy.
"Pogrzeb jak piknik" – takie komentarze po pogrzebie Kory pojawiły się na prawicy. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Pogrzeb Kory był przeżyciem dla bardzo wielu ludzi, ale jak się okazuje wywołał wiele skrajnych emocji. To, co jedni uznali za piękne i wzruszające wydarzenie, dla innych stało się powodem do hejtu. Takie głosy pojawiły się na prawicy. Dla jednego z prawicowych satyryków była to "czarna ateistyczna msza".

Pogrzeb odbył się 8 sierpnia. Padło na nim wiele ważnych i mocnych słów. Na przykład Wojciech Mann gorzko podsumował Polskę. – Żyła w czasach komunizmu, potem demokracji i wreszcie parodii demokracji – mówił o zmarłej Korze.

Jego słowa prawicowy portal wPolityce.pl odebrał inaczej. "Oni nie mają wstydu?! Wojciech Mann wykorzystał pogrzeb Kory, żeby skrytykować PiS" – grzmi w tytule.

Niektórzy prawicowi publicyści wręcz pastwią się nad tym, jak wyglądała oprawa pogrzebu. Tu pisaliśmy, jak ocenił ją katolicki ksiądz: "Samozbawienie. Zamiast krzyża zdjęcie z młodości".

Nie lepiej oceniają go niektóre prawicowe głosy. Publicysta Stanisław Janecki na Twitterze: "Pogrzeb jak piknik, bez cienia metafizyki to nie jest jednak coś, co zapada w pamięć i wstrząsa żyjącymi. Sorry".
Ryszard Makowski, satyryk, związany niedawno z TVP, poszedł jeszcze dalej. W pogrzebie Kory zobaczył "czarną ateistyczą mszę. Napisał, że był na pogrzebie i przesiąkł złą energią. "Pomijając sprawy polityczno- światopoglądowe, podczas odprowadzenia urny puszczono jakiejś potępieńcze jęki na cały cmentarz. A "Czarna Madonna", Organka, to tandetne bluźnierstwo" – skomentował.
Jakby nikt nie mógł mieć pogrzebu jaki chce. Tu więcej pisaliśmy w naTemat o pogrzebach świeckich. Adam Nowiński pisał, że decyduje się na niego coraz więcej Polaków.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...