O. Rydzyk: "Dlaczego pieniądze idą na uniwersytety, które są przesiąknięte 'lewactwem', a do nas nic?"

Ojciec Tadeusz Rydzyk pyta, dlaczego publiczne pieniądze trafiają na uniwersytety, które są "przesiąknięte lewactwem" a nie do jego szkoły.
Ojciec Tadeusz Rydzyk pyta, dlaczego publiczne pieniądze trafiają na uniwersytety, które są "przesiąknięte lewactwem" a nie do jego szkoły. Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Ojciec Tadeusz Rydzyk podczas sobotniego spotkania środowisk Radia Maryja i Telewizji Trwam przyznał, że jego szkoła traktowana jest jak uczelnia "trzeciej kategorii". A tymczasem – jego zdaniem – z ministerialnych pieniędzy dotuje się te "przesiąknięte lewactwem". "To już szczyt bezczelności i chciwości" – komentują politycy opozycji.


– Nie może być tak, że jedni studenci – na uczelniach prywatnych – za siebie płacą, a inni – na publicznych – nie – stwierdził ojciec Tadeusz Rydzyk, założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Te słowa padły podczas sobotniego spotkania środowisk Radia Maryja i Telewizji Trwam – "Dziękczynienie w Rodzinie".

Duchowny ocenił, że jego uczelnia jest przez rząd traktowana jak szkoła trzeciej kategorii. – My w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej pracujemy dla ojczyzny. Studiujący u nas muszą zapłacić. Czy to jest sprawiedliwe? Czesne nie jest duże, ale jest. Dlaczego na jakiś uniwersytet pieniądze daje rząd – miliard czy dwa miliardy, a tutaj nic? – mówił Rydzyk.

Dalej padły słowa o "lewackiej propagandzie", której – zdaniem redemptorysty – w jego szkole nie ma. Są natomiast "bardzo dobrzy ludzie, którzy uczą". – Trzeba tym ludziom zapłacić. Skąd na to wziąć? Z czesnego? – zastanawiał duchowny.

– Dlaczego pieniądze nie idą za studentem – tak jak bony? Macie tylu studentów – dostajecie określoną ilość środków. Dlaczego pieniądze idą na uniwersytety, które są przesiąknięte "lewactwem", gender, a wykładowcy są często demoralizatorami przeciwko Bogu i ojczyźnie? (...) Tam ministerstwo daje środki, pomimo tego, że rządzi prawica, a tutaj nie – podkreślił założyciel Radia Maryja i TV Trwam.
Nie jest tajemnicą, że o. Tadeusz Rydzyk otrzymał m.in. od Ministerstwa Sprawiedliwości dotację w wysokości 3 mln zł.


"To już jest szczyt bezczelności i chciwości" – skomentował na Twitterze Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej. I wyliczył, że duchowny z Torunia dostał już od rządu PiS ponad 164 mln zł. Zaznaczył, że do tej kwoty należy doliczyć także środki ze spółek Skarbu Państwa.

źródło: Polsat News

Obserwuj nas na Instagramie. Codziennie nowe Instastory! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!