Ojciec premiera ma nowego sojusznika. Miłośnik Rosji i wróg PiS popiera Morawieckiego seniora

Kornel Morawiecki ma coraz "ciekawszych" sojuszników.
Kornel Morawiecki ma coraz "ciekawszych" sojuszników. Fot. screen z youtube.com/eugeniuszsendecki
Na przedwyborczym spotkaniu Kornela Morawieckiego, wśród przemawiających pojawił się "osobliwy" gość. Z nagrania ze spotkania w podwarszawskim Konstancinie wynika, że ojciec premiera otrzymał poparcie od Aleksandra Jabłonowskiego. A tak naprawdę Wojciecha Olszańskiego, który otwarcie lobbuje za kontaktami z Federacją Rosyjską oraz wygłasza antysemickie hasła.


Przedwyborcze spotkanie w Konstancinie partii "Wolni i Solidarni" było firmowane przez samego Kornela Morawieckiego. Jak wynika z nagrania, spotkanie odbyło się ono w altanie, ale to nie to było najistotniejsze w zorganizowanej dyskusji o Polsce.

W pewnym momencie, głos zabrał Wojciech Olszański, znany także jako Aleksander Jabłonowski. Pochwalił on program "Wolnych i Solidarnych", a szczególnie punkt, w którym partia obiecuje wprowadzenie stałej pensji od państwa dla kobiet, które zdecydują się zostać w domu.

Według Olszańskiego, spowoduje to poprawę wyników demograficznych, a to z kolei wywrze presję na wrogach Polski (nie wiadomo dokładnie na kim). Ponadto Olszański chwalił nieżyjącego Andrzeja Leppera oraz otwarcie przyznał, że jest nacjonalistą i reprezentantem Narodowych Sił Zbrojnych. Na koniec skrytykował Prawo i Sprawiedliwość oraz samego Jarosława Kaczyńskiego, którego nazwał "hipnotyzerem".
"Dostało się" także... Kornelowi Morawieckiemu, a raczej jego ubiorowi. Garnitur został uznany za ubiór obcy polskiej kulturze. Według Olszańskiego, Morawiecki senior na co dzień powinien nosić... zbroję husarską.


Pod koniec nagrania widać, że przemowa gościa zażenowała marszałka seniora, który kilkakrotnie łapię się za głowę, aż wreszcie odbiera Olszańskiemu mikrofon, dziękując za wystąpienie.

Aktor i działacz
Kim jest Wojciech Olszański, który przedstawia się także jako Aleksander Jabłonowski? Jest on przede wszystkim aktorem i reżyserem inscenizacji historycznych. Związany jest też ze środowiskami Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Jednak z drugiej strony jest też działaczem politycznym. Otwarcie popiera kontakty z władzami Federacji Rosyjskiej (występował pod szyldem "Braterstwa Polsko-Rosyjskiego", krytykuje sojusz transatlantycki i głosi teorie o wielkim Imperium Lechitów.

Olszański vel Jabłonowski jest także oskarżany o kontakty z środowiskami prokremlowskimi, m.in. z finansowaną przez Rosję partią "Zmiana". Olszański współpracował również z Piotrem Rybakiem, znanym ze spalenia kukły Żyda we Wrocławiu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno