Ojciec premiera ma nowego sojusznika. Miłośnik Rosji i wróg PiS popiera Morawieckiego seniora

Kornel Morawiecki ma coraz "ciekawszych" sojuszników.
Kornel Morawiecki ma coraz "ciekawszych" sojuszników. Fot. screen z youtube.com/eugeniuszsendecki
Na przedwyborczym spotkaniu Kornela Morawieckiego, wśród przemawiających pojawił się "osobliwy" gość. Z nagrania ze spotkania w podwarszawskim Konstancinie wynika, że ojciec premiera otrzymał poparcie od Aleksandra Jabłonowskiego. A tak naprawdę Wojciecha Olszańskiego, który otwarcie lobbuje za kontaktami z Federacją Rosyjską oraz wygłasza antysemickie hasła.


Przedwyborcze spotkanie w Konstancinie partii "Wolni i Solidarni" było firmowane przez samego Kornela Morawieckiego. Jak wynika z nagrania, spotkanie odbyło się ono w altanie, ale to nie to było najistotniejsze w zorganizowanej dyskusji o Polsce.


W pewnym momencie, głos zabrał Wojciech Olszański, znany także jako Aleksander Jabłonowski. Pochwalił on program "Wolnych i Solidarnych", a szczególnie punkt, w którym partia obiecuje wprowadzenie stałej pensji od państwa dla kobiet, które zdecydują się zostać w domu.

Według Olszańskiego, spowoduje to poprawę wyników demograficznych, a to z kolei wywrze presję na wrogach Polski (nie wiadomo dokładnie na kim). Ponadto Olszański chwalił nieżyjącego Andrzeja Leppera oraz otwarcie przyznał, że jest nacjonalistą i reprezentantem Narodowych Sił Zbrojnych. Na koniec skrytykował Prawo i Sprawiedliwość oraz samego Jarosława Kaczyńskiego, którego nazwał "hipnotyzerem".
"Dostało się" także... Kornelowi Morawieckiemu, a raczej jego ubiorowi. Garnitur został uznany za ubiór obcy polskiej kulturze. Według Olszańskiego, Morawiecki senior na co dzień powinien nosić... zbroję husarską.


Pod koniec nagrania widać, że przemowa gościa zażenowała marszałka seniora, który kilkakrotnie łapię się za głowę, aż wreszcie odbiera Olszańskiemu mikrofon, dziękując za wystąpienie.

Aktor i działacz
Kim jest Wojciech Olszański, który przedstawia się także jako Aleksander Jabłonowski? Jest on przede wszystkim aktorem i reżyserem inscenizacji historycznych. Związany jest też ze środowiskami Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Jednak z drugiej strony jest też działaczem politycznym. Otwarcie popiera kontakty z władzami Federacji Rosyjskiej (występował pod szyldem "Braterstwa Polsko-Rosyjskiego", krytykuje sojusz transatlantycki i głosi teorie o wielkim Imperium Lechitów.

Olszański vel Jabłonowski jest także oskarżany o kontakty z środowiskami prokremlowskimi, m.in. z finansowaną przez Rosję partią "Zmiana". Olszański współpracował również z Piotrem Rybakiem, znanym ze spalenia kukły Żyda we Wrocławiu.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Taki hit, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"