Biedroń przesadził. Z pogardą wyraził się o Nowackiej i jej współpracy z Koalicją Obywatelską

Robert Biedroń w TOK FM o Barbarze Nowackiej: "tresowana".
Robert Biedroń w TOK FM o Barbarze Nowackiej: "tresowana". Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta
Ona o nim przez lata mówiła w samych superlatywach. On o niej też. Lecz ostatnio ich polityczne drogi poszły w innych kierunkach. Ona o nim nadal potrafi mówić z szacunkiem, on... przesadził. Radio TOK FM na Twitterze zacytowało słowa Roberta Biedronia o Barbarze Nowackiej: "tresowana".


Wypowiedź Roberta Biedronia na temat Barbary Nowackiej spotkała się z powszechnym oburzeniem. "Coś niedobrego dzieje się z tym Biedroniem", "Biedroń chyba oszalał", "Gratuluję wiarygodności" – komentarzy na Twitterze po porannej wizycie prezydenta Słupska w TOK FM przybywa z minuty na minutę.

"Tresowana przez was Barbara Nowacka przyłączyła się do Koalicji Obywatelskiej. A KO na tym nie zyskała, wręcz straciła" – cytuje rozgłośnia słowa Biedronia.
"Tresowana? Skąd taka pogarda do kobiet u RobertaBiedronia?
Wbrew Pana poglądom, my kobiety, podejmujemy decyzje samodzielnie, cześciej z troski o sprawy ogółu niż z dbałości o własne ego. Koalicja Obywatelska to odpowiedz na potrzebę zjednoczenia opozycji. Nie dezerterujemy" – odpowiedziała Biedroniowi szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

W koalicji czy samodzielnie?
Barbara Nowacka przez lata marzyła o jednoczeniu lewicy. Pod koniec sierpnia zdecydowała się jednak na polityczny zwrot. Uznała, że jej marzenie jest bez szans na spełnienie i przystąpiła do współpracy z Koalicją Obywatelską.


Robert Biedroń zaś próbuje sił na politycznej scenie, tworząc nowy polityczny projekt. Na razie jest on w fazie tworzenia programu. Szczegóły mamy poznać w lutym. Walcząc o byt na politycznej scenie, Biedroń dość często atakuje obecną opozycję. Ostatnio narzekał na PO w TVP Info w programie Michała Rachonia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...