Tymi słowami o PO Biedroń już przesadził. Czyżby zapomniał o milionach od Kopacz?

Robert Biedroń sugeruje, że PO odcinało jego Słupsk od funduszy z budżetu państwa. Zapomniał o 10 mln zł pomocy od Ewy Kopacz?
Robert Biedroń sugeruje, że PO odcinało jego Słupsk od funduszy z budżetu państwa. Zapomniał o 10 mln zł pomocy od Ewy Kopacz? Fot. KPRM
Robert Biedroń zdaje się konsekwentnie odstępować od ideałów, które miały przyświecać jego nowemu projektowi politycznemu. Zapowiadał on, że "inna polityka jest możliwa", tymczasem w najnowszych wywiadach sięga po sprawdzone brutalne metody. Umiejętnościami ich użycia Biedroń popisał się podczas czwartkowego występu w TOK FM.


Seksistowski i dehumanizujący Barbarę Nowacką komentarz o jej "tresowaniu" nie był niestety jedynym fragmentem wywiadu Roberta Biedronia dla TOK FM, który rozwiewa nadzieje na pozytywne zmiany w polskiej polityce. Równie smutny był chwyt, którego Biedroń użył do skomentowania sprawy szantażu ekipy Patryka Jakiego wobec warszawiaków.

Ustępujący prezydent Słupska stwierdził, że takie zachowanie polityków Zjednoczonej Prawicy jest skandaliczne, ale natychmiast komentarz ten wykorzystał do kolejnego ataku na Platformę Obywatelską. – To, co mówi Patryk Jaki jest skandaliczne, ale pamiętam, jak tak samo szantażowała mnie PO w Słupsku – stwierdził.
W czym problem? Robert Biedroń stwierdził, że PO traktowała go podobnie, jak traktowanie Warszawy po zwycięstwie Rafała Trzaskowskiego zapowiada Zjednoczona Prawica, grożąca "odcięciem na lata od funduszy z budżetu państwa". Czy Biedroń zapomniał zatem o prawie 10 mln zł, które Słupskowi przekazała w 2015 roku ówczesna premier i szefowa PO Ewa Kopacz?

Przypomnijmy, że w lipcu 2015 roku Robert Biedroń z sukcesem zakończył negocjacje z rządem, po zakończeniu których Ewa Kopacz zapewniła Słupskowi wsparcie z budżetu państwa w wysokości 4,4 mln zł. Na tym się jednak nie skończyło. Kilka miesięcy później dziennik "Fakt" podliczył pełne wsparcie rządu PO-PSL dla słupskiego magistratu i okazało się, że popłynęło tam aż 9 187 437 zł.


W dużej mierze dzięki temu Słupsk zyskał nieco finansowego oddechu, a Robert Biedroń mógł lepiej walczyć z gigantycznym zadłużeniem miasta.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun