Wpisy Kukiza zadziałały? Potwierdzają się plotki o odejściu Marka Jakubiaka z Kukiz'15

Kolejny polityk opuści szeregi Kukiz'15.
Kolejny polityk opuści szeregi Kukiz'15. Fot. Franciszek Mazur/Agencja Gazeta
Od początku kampanii przed wyborami samorządowymi chodzą słuchy o planach Marka Jakubiaka, którzy chciał odejść z Kukiz'15. Plotki nasiliły się po wpisach Pawła Kukiza i jego utracie panowania nad sobą i kontem na Twitterze. W piątek tuż przed rozpoczęciem ciszy wyborczej Jakubiak ma to oficjalnie potwierdzić – odchodzi.


Informację, że Marek Jakubiak ma ogłosić odejście z Kukiz'15, podał dziennikarz RMF FM Patryk Michalski. Dodał także, że poseł w ciągu miesiąca ma zdecydować, jaka będzie jego polityczna przyszłość.
O Konferencji napisał też tajemniczo sam Jakubiak. Nie podał jednak żadnych szczegółów. Podkreślił jedynie, że będzie to ważna informacja i poda ją na swoim Facebooku.
Od dłuższego czasu spekulowano na temat przyszłości Jakubiaka w Kukiz'15. Pierwsze pogłoski o jego odejściu pojawiły się już w 2017 roku. Polityk nie dogadywał się z liderem Pawłem Kukizem. Potem przyszły wybory i kiepskie wsparcie Jakubiaka przez Kukiza w walce o fotel prezydenta Warszawy. Gwoździem do trumny były wpisy na Twitterze szefa Kukiz'15 pod adresem Jakubiaka. Paweł Kukiz tłumaczył się potem, że stracił kontrolę nad sobą i swoim kontem, ale to nie pomogło.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...