Syn Tuska bez winy. Prokuratura zdecydowała o jego losach ws. prezesa Amber Gold

Michał Tusk nie złamał tajemnicy przedsiębiorstwa.
Michał Tusk nie złamał tajemnicy przedsiębiorstwa. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Prokuratura Okręgowa w Łodzi umorzyła sprawę przekazywania przez syna Donalda Tuska poufnych danych współwłaścicielowi i prezesowi Amber Gold Michałowi P. – podaje "Rzeczpospolita".


Śledztwo zostało umorzone z braku znamion przestępstwa – powiedział w rozmowie z dziennikiem prokurator Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej.

Syn Donalda Tuska w marcu 2012 roku rozpoczął współpracę z OLT Express, którego pomysłodawcą był Michał P. Podpisał wówczas umowę o usługi doradcze i menadżerskie. Z kolei miesiąc później zatrudnił się na stanowisku specjalisty ds. marketingu w gdańskim porcie lotniczym.

Michał Tusk został wzięty na celownik śledczych, którzy sprawdzali, czy nie przekazywał właścicielowi linii lotniczych OLT Express poufnych danych. Wszystko dlatego, że Marcin P. stwierdził w rozmowie z "Wprost", że Michał Tusk zdradził mu stawki, które gdańskie lotnisko pobiera od linii WizzAir za obsługę pasażerską.

Prokurator Krzysztof Kopania przekonywał w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że nie doszło do naruszenia artykułu 23 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. – Przekazywane dane nie miały charakteru poufnego i nie stanowiły tajemnicy przedsiębiorstwa – tłumaczył.


Wciąż jednak trwa sprawdzanie, jak doszło do wypłacenia wynagrodzenia Michałowi Tuskowi po upadku OLT Express. Przelano mu wypłatę już po rozwiązaniu spółki, co w teorii jest niezgodne z prawem.

Przypomnijmy, że niedawno ws. Amber Gold przesłuchano Donalda Tuska. Polecamy artykuł dziennikarki naTemat.pl Darii Różańskiej, w którym ekspert pokazuje, jak Tusk pokonał przesłuchującą go Małgorzatę Wassermann.

źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii