Petru znowu wywołał lawinę kpin. "Wytropił" wojskową kolumnę zmierzającą do Warszawy

Ryszard Petru znowu nie popisał się wiedzą...
Ryszard Petru znowu nie popisał się wiedzą... Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Ryszard Petru chciał chyba wywołać sensację jako pierwszy publikując film z kolumną wojskową, która miałaby zostać wysłana do Warszawy do obstawy Marszu Niepodległości. Niestety wojsko jechało tamtędy w innym celu, a polityk znowu stał się pośmiewiskiem w sieci.


"Pytanie do MON. Co to za transport jedzie w kierunku Warszawy?" – zapytał na Twitterze Ryszard Petru, członek koła poselskiego Liberalno-Społeczni. Do wpisu załączył zdjęcie, na którym widać kolumnę pojazdów wojskowych. Zdaniem polityka żołnierze jechali w kierunku Warszawy, co miałoby sugerować, że będą obstawiali marsz 11 listopada.

Takie informacje pojawiły się w trakcie protestu policji, ponieważ brakowało funkcjonariuszy do ochrony wydarzenia. W czwartek wieczorem protest został jednak zakończony.
Oczywiście wojsko przejeżdżało tamtędy z innego, mniej sensacyjnego powodu – w Polsce rozpoczęły się niedawno ćwiczenia wojskowe "Anakonda 2018". Ponadto marszu nie miały "osłaniać" wozy bojowe i żołnierze, a żandarmeria wojskowa. Tej wpadki nie mogli darować Petru internauci. Nawet Krystyna Pawłowicz go wyśmiała...
Oczywiśćie wpadki zdarzają się wszystkim. Choć trzeba przyznać, że Ryszard Petru ma ich na swoim koncie już doprawdy pokaźną liczbę. Przykład? Petru zapomniał raz, jaką funkcję sprawuje Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, którego nazwał "prezydentem UE". Ale pamiętamy też  kiedy Petru mówił o "sześciu królach" lub pomylił się i źle zapisał swoje nazwisko...
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...