To dlatego PiS tak dobiera się do Glapińskiego. Ujawniono, jak szef NBP zignorował Kaczyńskiego

Adam Glapiński zignorował wolę prezesa Kaczyńskiego.
Adam Glapiński zignorował wolę prezesa Kaczyńskiego. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński chce, żeby uregulować kwestię przejrzystości wynagrodzeń oraz w ogóle ich wysokości w NBP ustawowo. Ale wcale tak nie musiało być. Jak podaje RMF FM, we wtorek w trakcie spotkania w cztery oczy prezes PiS domagał się od Adama Glapińskiego, aby sam przeciął spekulacje. Szef NBP wybrał jednak inną drogę.


Środowe spotkanie na Nowogrodzkiej to dowód, że prezes Kaczyński stracił cierpliwość do Glapińskiego. Efekt to wieczorne informacje o nowej ustawie, które przekazała rzeczniczka rządu Beata Mazurek. RMF FM informuje nawet o otwartym "konflikcie" między prezesem PiS a szefem NBP.

I jak podkreślają rozmówcy rozgłośni, zwycięzca tego pojedynku jest z góry znany. Informatorzy z partii, którzy rozmawiali z reporterem RMF FM Patrykiem Michalskim, żartobliwie, ale i zgodnie przekonywali, że "prezes jest tylko jeden".

Stało się tak w dużej mierze z powodu kuriozalnej konferencji prasowej Glapińskiego, który w środę bronił swoich współpracowniczek, czyli Martyny Wojciechowskiej i Kamili Sukiennik. Bo nawet nie było tak, że szef NBP ich po prostu bronił. Wygłosił wręcz tyradę skierowaną do dziennikarzy.

– Szczególnie uczepiono się dwóch pań dyrektor. Haniebne, brutalne, prymitywne, seksistowskie pastwienie się nad dwoma matkami, nad ich mężami i rodzinami. A króluje w tym gazeta, która mieni się oazą tolerancji. Nagle kobiety nie mogą zarabiać tyle, co mężczyźni – grzmiał Glapiński. Zamiast spełnić prośbę prezesa i wyjaśnić sytuację, poszedł na zwarcie.


Dodajmy, że wcześniej konferencję prasową miała "kadrowa" NBP Ewa Raczko, która mówiła o zarobkach w instytucji. Nie padły jednak żadne konkrety dotyczące wynagrodzeń "aniołków Glapińskiego".

Gdy przejrzeliśmy listę obowiązków Martyny Wojciechowskiej, w oczy rzuciła się nam jedna rzecz, która najlepiej wyjaśnia bezczelność całej sytuacji.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...