Bielan między wierszami ujawnia, po co PiS-owi program "krowa plus". Gra idzie o wielką stawkę

Adam Bielan w Polityka Insight mówił o walce o głosy elektoratu PSL.
Adam Bielan w Polityka Insight mówił o walce o głosy elektoratu PSL. Fot. Marta Dudzińska / Agencja Gazeta
Były spin doctor PiS-u nie ma wątpliwości, że najistotniejszy wpływ na wynik jesiennych wyborów parlamentarnych będzie miał wynik wiosennych wyborów europejskich. Ich wynik zaś w głównej mierze będzie zależał od frekwencji. O tym Adam Bielan mówił portalowi "Polityka Insight", a wywiad ten wiele wyjaśnia w kontekście sobotniej konwencji PiS w Kadzidle.


"Najmniej, podkreślam to słowo, najmniej 100 zł od jednego tucznika i 500 zł od każdej krowy" – o takich dopłatach dla rolników mówił w sobotę na konwencji PiS w Kadzidle Jarosław Kaczyński. Niektórzy przecierali oczy ze zdziwienia – w końcu Prima Aprilis był parę dni wcześniej. Słowa te jednak padły naprawdę, choć mylna jest sugestia, jakoby to PiS miał te pieniądze rolnikom podarować. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk przyznał, że chodzi o środki unijne, które mają być dostępne od 2021 r. Wniosek jest prosty – kiełbasa wyborcza. Ale jakże PiS-owi potrzebna!


Wyborcy "do wzięcia"
Zaledwie na dwa dni przed konwencją Prawa i Sprawiedliwości w podostrołęckim Kadzidle Adam Bielan udzielił wywiadu dla podcastu portalu "Polityka Insight" (co zauważyło radio TOK FM), w którym wyjaśniał, o jakie głosy PiS walczy przede wszystkim. Mówiąc wprost – partia Jarosława Kaczyńskiego chce skusić głównie mieszkańców wsi i mniejszych miast, gdzie w eurowyborach frekwencja zawsze jest stosunkowo niska.


– Dla nas elektorat PSL-u jest niezmiernie ważny. Myślę, że rozczarowani wyborcy PSL-u w tych wyborach europejskich raczej zostaną w domu, może część na nas zagłosuje. Natomiast w perspektywie wyborów jesiennych sądzę, że 30-40 proc. wyborców PSL-u jest - kolokwialnie mówiąc - do wzięcia – mówi Adam Bielan w rozmowie z Andrzejem Bobińskim i Wojciechem Szackim w podcaście na portalu "Polityka Insight".


Na sobotniej konwencji w Kadzidle liderzy PiS mówili wyłącznie o sprawach wsi. Z ich wystąpień przebijało, że Prawo i Sprawiedliwość traktuje Unię Europejską niczym dojną krowę. O nauczycielach, których strajk zbliża się wielkimi krokami, nie było ani słowa. Stąd reakcja szefa ZNP Sławomira Broniarza, że nauczyciele przegrali z krowami.

źródło: politykainsight.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi